Bu dışkılama normal mi ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Eroltopcu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Eroltopcu

Yeni Üye
Görsel de ki dışkı sizce normal mi ? Kuşun iştahında problem yok. Öyle kabarık hareketsiz de durmuyor. Ama yaklaşık 10 gün önce aldım. Bir ara ishal de oldu. Bir ara yeşil sulu bir arada siyah cıvık bir hal almıştı. Ama genel itibariyle görseldeki gibi oluyor. Bu süre boyunca Dışkısı bildiğimiz dışkı formuna hiç gelmedi.

Ekli dosyalar

• 20180709_130645-1.jpg
    20180709_130645-1.jpg
    755.2 KB · Görüntüleme: 32
  • 15311309539551063753433.jpg
    15311309539551063753433.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 25
Veterinerden sulphamezatin isteyip 5 gün boyunca çeyrek suluğa iki damla olacak şekilde kullanın. Ilaç kullanımı sırasında sık sık taban temizliği yapın. Tedavinin ortasında ve bittikten bir gün sonra genel detaylı temizlik yapın. Tedavi sonrası probiyotik ve kaliteli multivitamin takviyesi yapın.

Veterinerden sulphamezatin isteyip 5 gün boyunca çeyrek suluğa iki damla olacak şekilde kullanın. Ilaç kullanımı sırasında sık sık taban temizliği yapın. Tedavinin ortasında ve bittikten bir gün sonra genel detaylı temizlik yapın. Tedavi sonrası probiyotik ve kaliteli multivitamin takviyesi yapın.
Teşekkürler. Dediklerinizi uygulayacağım. Ama acaba iç organlarda bir sıkıntı mı var ? Basit bir üşütmeye benzemiyor. Neo Tm vet adlı bir ilaç da kullandım ama yine böyle.

Ilaci ne zaman ve ne kadar süre ile nasil kullandiniz
Kuşu aldığımda ilk 3 gün gözlemledim. Ardından İlacı veteriner tavsiyesi ile aldım 4 gün kullandım. Dolu bir suluğun içine toz halinde olduğu için çok az koyarak uyguladım. Yani topak halinde düşünürsek pirinç tanesi kadar .Fazla da suda bekletmeden suluğu yeniliyordum.

Yani tedavi 3 gün önce bitti. Sakın şu anda başka ilaç kullanmayın. Bir süre yem haricinde yiyecek başka bir şey vermeyin, kafeste genel detaylı bir temizlik yapın. Mümkünse kaliteli bir dezenfektan ve sıcak su ile kafesteki herşeyi temizleyin. Probiyotik alıp kullanın

Yani tedavi 3 gün önce bitti. Sakın şu anda başka ilaç kullanmayın. Bir süre yem haricinde yiyecek başka bir şey vermeyin, kafeste genel detaylı bir temizlik yapın. Mümkünse kaliteli bir dezenfektan ve sıcak su ile kafesteki herşeyi temizleyin. Probiyotik alıp kullanın
Peki. Zaten hasta olduğumu düşündüğüm için her gün kafesi temizliyorum. Yemliği suluğu sıcak su ile yıkıyorum. Yem haricinde birşey de kullanmıyorum .Sadece suluğa avisol vitamin ekliyorum .

Peki. Zaten hasta olduğumu düşündüğüm için her gün kafesi temizliyorum. Yemliği suluğu sıcak su ile yıkıyorum. Yem haricinde birşey de kullanmıyorum .Sadece suluğa avisol vitamin ekliyorum .
Tünek olsun kafes telleri olsun tül vs iyice dezenfekte uygulayın.

Ilaçlar mucize değildir. Muhtemelen dışkı rengi, ilacın etkisi devam ettiği için bu şekilde. Hafta sonuna kadar düzelme olmazsa veya kötüleşme olursa yazın. Probiyotik mutlaka kullanın

Geri