Bu dışkı normal mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan hceliks
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hceliks

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar;
Kuşlarımdan yavru almaya çalışıyorum ayırma yöntemi denemek için ayrı kafese koydum ama dişi kuşumun dışkısını böyle gördüm. Turuncu kağıt üzerine olanından sonra kuş kumunu artırdım. Kuru maya ile suyuna probiyotik yaptım kullanıyorum birkaç gündür ama bugün baktım ishal gibi hala devam ediyor. Kuşunda görünürde bir rahatsızlık Yok gibi ama bu dışkı nasıl düzelir??

Ekli dosyalar

• IMG_2073.JPG
    IMG_2073.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 117
  • IMG_2099.JPG
    IMG_2099.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 113
Ben boyle oldugu zaman biraz haşlanmış patates yediriyorum kendi kusuma.

İki kuşa da tetra mezatin veya sulphamezatin kullanmaya başlayın. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katacaksınız. Aynı suya probiyotik ve multivitamin de katın yine mercimek tanesi kadar. 5 gün süreyle 4. Gün kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin. 3. Gün dışkıda düzelme olmazsa yazın.

Önerilen ilaçları kullandınız mı düzelme oldu mu kuşunuzda?

kuşum yaklaşık 1 aydır ishaldi. tetra mezatin kullandım, suyuna birçok farklı şeyler attım 1 ay sürdü ishali. kendim de doktor olduğum için gözlemlerimde sıvı tüketimi çok iyiydi ama biraz zayıfladı açıkcası. Daha yeni birkaş gündür ishal azaldı. Ancak şimdi de şöyle bir problemmimiz var poposundaki tüyler döküldü.
açıkcası bu sorunu yazacaktım ama bir konuda yazı yazmıştım baktım cevap veren yok yazmamaya karar verdim. şuan poposunda tüyleri yok kuşumun umarım sorun olmaz. ilginiz için çok teşekkür ederim. @burcu polat

Benim kuslarimda da benzer sorun var yaklaşık bir bir buçuk aydır. o yüzden sormuştum merak edip ilacın nasıl etki ettiğini. Umarım tamamen düzelir kuşlarınız. Ama bana kalırsa siz yine de konu açıp atın resimleri. Ellerinden geldiğince ilgileniyorlar çünkü. @hceliks

Tetra mezatini ne dozda ve kaç gün uyguladınız ? Kul böğürme hareketi yapıyor mu kusmadan ? Sanki kusacakmış gibi boynunu uzatıyor mu ? Ağzını koklayın kötü koku var mı ? Tekrar dışkı paylaşır mısınız. Puding kıvamında yeşil dışkı oluyor mu ?

Tetra mezatini ne dozda ve kaç gün uyguladınız ? Kul böğürme hareketi yapıyor mu kusmadan ? Sanki kusacakmış gibi boynunu uzatıyor mu ? Ağzını koklayın kötü koku var mı ? Tekrar dışkı paylaşır mısınız. Puding kıvamında yeşil dışkı oluyor mu ?
açıkcası ceresinde mantar var diye hergün ceresine önce vazelin (1 hafta) geçmeyince travazol krem 1 hf kulandıö. şimdi çok şükür iyi ceresi. ishal bundan sonra başladı ve 1 aydan uzun süredir vardı kaka kıvamı şimdi nispeten daha iyi hergün altlarını temizliyorum. sularını değiştiriyorum dal darı ile besliyorum. o bahsettiğiniz hareketleri yapmıyor ama iki yeni kuş daha almıştım onların yanında ve diğer eşi yanında biraz zayıf görünüyor.
resimdeki foto.lar yeni sayılır poposunda tüy kalmamış. bu sorun olur mu?
eve gidince ishal foto.larıda paylaşırım. teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_2479.jpg
    IMG_2479.jpg
    405.1 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_2460.jpg
    IMG_2460.jpg
    444.8 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Geri