Bu belirtiler solunum yolu sorunumu nezlemi, bakarmısınız

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Komşumuzun kuşunda hızlı nefes alıp verme ara ara uyurken,burnundan ses gelmesi,burnundan salgı fışkırtması,boğazına birşey takılmış gibi ağız açıp kapatması arada,arkadaşlar gerçekten bilgisi olan ve ilaç önerisinde bulunacak arkadaşlarım yazsın.Sera bronşhpur bioteknik aviastım bunlar aklımda olanlar ama hangisi doğru bilmiyorum,,evet önerilerinizi yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Aynen benim kuşumda da birebir bu belirtiler var. Sarımsaklı su verdim 5 gün. İlk önce geçer gibiydi ama 5.gün yeniden başladı. Aviastım evde var. Bunun için Eritrom da denmiş. Ama aklımda Baytril kullanmak var. Sarımsak tedavisinden kaç gün sonra kullanılır ki ilaç? Biri yardımcı olabilir mi?

elif hanım sarımsak tedavisinden sonra 2 gün içme suyu verin 3. gün aviastım a başlayabilirsiniz ve 1 hafta düzenli kullanım gereklidir. erdal bey sizde aynı şekilde öncelikle sarımsak tedavisi uygulayın ardından aviastım kullanabilirsiniz

geçmiş olsun
hastalıgı tedaviden önce sebebibini bulmaya calısın.kullanacagınız her antibiyotık kuşların karacıgerıne baskı yapar.nekadar cok yanlış antibiyotik ve yanlış vitamın kullanımı kuşların ömürlerini uzatmakmak yerıne kısaltır.ermiş oldugumuz vitamınlerı bile fazlaya kaçmadan vermelıyız.sadece b vitamınının fazlası ıdrarla dısarıya atılır bunun dısındakı vıtamın fazlaları karacıgerı asırı yorar.özellikle petlerden alınmıs ucuz ılaclar ve vıtamınler bu tarıbat konusunda cok ıyıdır.
aviastım yerıne veterıner ılacları bulabılırsınız.yıne baytrıl dogru bır secım olsada kullanımı zor ve agır bır antıbıyotıktır.
antibiyotık kullanımında dıkkat etmenız gereken başlıca unsurlar sunlardır
ılac uzerındekı kullanım suresını mutlaka aşmayınız.
antıbıyotıkler vucuttakı zararlı bakterılerle bırlıkte yararlı bakterılerıde öldurur bunun için mutlaka tedaı sonrası probıyotık kullanımı şarttır
antibiyotık kullanımı mantarların artısını tetıkler.mantar dediğim kusun gaga ve ayagında cıkan deri hastalıgı deıldır yaklaşık 200 çeşit mantar türü vardır e bır cogu kuslarımız ıcın ölümcüldür.bu nedenle yıne mantar ilaçları surupları kullanılması şarttır
tedavi sonrası yıne mutlaka multıvıtamın verılmesı şarttır.
tedai sonrası e ve selenyum takviyesı kuşlarınızın bağışıklık sistemını güçlendirir
her antibiyotık kullanımında bunlara dikkat edersenız ılerıde aynı hastalık ıcın kusunuzun bağısıklık sıstemını etkılemeden hastalıga yıne çözüm bulabılırsınız
keyıflı hobıler

Son düzenleme:
Aviastıma pek güvenemiyorum açıkcası. Eritrom ve Baytril daha etkili deniyor. Bir de forumda araştırdıklarıma göre Vitaform da iyi geliyormuş. Sanırım hastalığın derecesine göre verilen ilaçlar bunlar. Benim kuşun hapşırığı 2 hafta önce başladı. Gözleri akmıyor ama burnunun aktığını bi kaç defa gördüm. Kabarma yok. Hala hareketli hatta dişi olmasına rağmen ötmeye istekli. Ama arka arkaya hapşırma ve kuyruk atma hala devam ediyor. O değil yanındaki kuşun hiçbişeyi yok gibi. Hareketli durmadan ötüyor konuşuyor 15 gün içinde sadece bi kere arka arkaya hapşırdı ve 3-4 günlük burun tıkanıklığı yaşadı. O baya iyi gibi. Bugün ilaç almaya gideceğim. Baytril mi Eritrom mu Vitaform mu?
elif hanım sarımsak tedavisinden sonra 2 gün içme suyu verin 3. gün aviastım a başlayabilirsiniz ve 1 hafta düzenli kullanım gereklidir. erdal bey sizde aynı şekilde öncelikle sarımsak tedavisi uygulayın ardından aviastım kullanabilirsiniz

Aviastıma pek güvenemiyorum açıkcası. Eritrom ve Baytril daha etkili deniyor. Bir de forumda araştırdıklarıma göre Vitaform da iyi geliyormuş. Sanırım hastalığın derecesine göre verilen ilaçlar bunlar. Benim kuşun hapşırığı 2 hafta önce başladı. Gözleri akmıyor ama burnunun aktığını bi kaç defa gördüm. Kabarma yok. Hala hareketli hatta dişi olmasına rağmen ötmeye istekli. Ama arka arkaya hapşırma ve kuyruk atma hala devam ediyor. O değil yanındaki kuşun hiçbişeyi yok gibi. Hareketli durmadan ötüyor konuşuyor 15 gün içinde sadece bi kere arka arkaya hapşırdı ve 3-4 günlük burun tıkanıklığı yaşadı. O baya iyi gibi. Bugün ilaç almaya gideceğim. Baytril mi Eritrom mu Vitaform mu?
elif hanım bu tür astım - solunum yolu hastalıklarında bu şekilde tedavi yürütmek çok zor çünkü kullanılan her ilaç kuşlarımız için son derece ağır uzman gözüyle bakıp teshis koymak lazım ne derece ilerlediğine ne durumda olduğuna aksi halde iyileşse bile verilen ilaçları kuşlarımızın bünyesi kaldıramıyor ani ölümlere sebep olabiliyor sonradan. veteriner kontrolünde yapılırsa ilaç tedavisi çok daha faydalı olur

Evet haklısınız, antibiyotik kullanmak zaten başlı başına bir risk. Aviastımı deneyeceğim 1 hafta o halde. Umarım iyileşir. Durumu düzelirse de düzelmezse de ben yine yazarım, haber ederim. Çok teşekkürler, kolay gelsin :)

Evet haklısınız, antibiyotik kullanmak zaten başlı başına bir risk. Aviastımı deneyeceğim 1 hafta o halde. Umarım iyileşir. Durumu düzelirse de düzelmezse de ben yine yazarım, haber ederim. Çok teşekkürler, kolay gelsin :)
teşekkürler geçmiş olsun şimdiden

Geri