Bu çift yavru almaya müsait mi

Yunus Koşar

Paylaşımcı Üye
Resimdeki kuşları 25 ocakta ev ortamında başka kuşun olmadığı sessiz bir oda da eşe attım ve üstünden 3 ay geçti...
Resimde de görüldüğü gibi dişi hala kızışmadı. Kafeslerinde nijer bulunduruyorum fakat çok ama çok az yiyorlar.
Hazır mamaya ilgileri pek yok.
Arada öpüşme, kaşıma ve kur sesleri yapıyorlar ama kusma ve bacak atma gözlemleyemedim.

Sizce
Artık yuvalık takmalı mıyım?
Nijere ve hazır mamaya nasıl alıştırabilirim?

Son sorum ise
yumurtalı havuçlu mamayı yoğunluktan dolayı pek yapamıyorum yaptığımda fazla artan mamayı dolaba atsam ertesi gün versem sıkıntı olur mu?

83629ec3be027deebbaeeabe3e3ec1a9.jpg
10211543d20f18d9731119348ee4cd7e.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yuvalıgı neden takmadınız ki? O da bir nevi kızıştırmaya giriyor takın hemen ilgileri oraya yönelsin kemirmeler, yuvaya girmeler, tereddütlü yuvaya davranışlar vs. Başlayabilir alışma surecini de atlatmış olursunuz.
Mama olarak her gün verin bıktırana kadar sevdigi besinleri içine katın tohum sebze vs bunu uygularsiniz surekli alısabilirler.

Yuvalık takılı kalsın illa kuşun çifleşmesi için kızışması lazım değil.Havucu kesip kafesin tellerine sıkıştırın bir dahaki gün kontrol edin havucu kemiriyorlarsa öyle verin mamayıda şöyle alıştırın yemlerini alın oraya mama koyun üstünede yem serpiştirin

Yuvalıgı neden takmadınız ki? O da bir nevi kızıştırmaya giriyor takın hemen ilgileri oraya yönelsin kemirmeler, yuvaya girmeler, tereddütlü yuvaya davranışlar vs. Başlayabilir alışma surecini de atlatmış olursunuz.
Mama olarak her gün verin bıktırana kadar sevdigi besinleri içine katın tohum sebze vs bunu uygularsiniz surekli alısabilirler.

Teşekkür ederim. Yuvayı takayım o zaman ben. Dal darı ve yulafa bayılıyorlar mama kabına bunları da ekliyecem o zaman.

Yuvalık takılı kalsın illa kuşun çifleşmesi için kızışması lazım değil.Havucu kesip kafesin tellerine sıkıştırın bir dahaki gün kontrol edin havucu kemiriyorlarsa öyle verin mamayıda şöyle alıştırın yemlerini alın oraya mama koyun üstünede yem serpiştirin

Teşekkür ederim sevdiği yemlerle beraber mamaya alıştırmaya çalışıcam.

Kendi yaptığım Yumurtalı mamadan artanı buzdolabında bekletebilir miyim peki ertesi gün vermek için bozulur mu?
Yoğunluktan her gün taze yapamıyorum...

Başka tavsiye verebilecek ve fikir sunabilecek arkadaşlar yok mu?

Başka tavsiye verebilecek ve fikir sunabilecek arkadaşlar yok mu?

Yumurtali hazir mama alin icine havucbpancar rendeleyip ustune saglik tohunu denen bir tohum katisimi var onu serpin verin kuşlar alışana kadar bunu 1 tatlı kaşığı havuç rendesi bir tatlı kaşığı kuru mama bir çay kaşığı sağlık tohumu günlük hazırlayın sabah 6 da 7 de verin sonra akşam geri alin önlerinden günlük verin yemeye başladılar mi bir gün ara ile verin bu ölçüyü

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yumurtali hazir mama alin icine havucbpancar rendeleyip ustune saglik tohunu denen bir tohum katisimi var onu serpin verin kuşlar alışana kadar bunu 1 tatlı kaşığı havuç rendesi bir tatlı kaşığı kuru mama bir çay kaşığı sağlık tohumu günlük hazırlayın sabah 6 da 7 de verin sonra akşam geri alin önlerinden günlük verin yemeye başladılar mi bir gün ara ile verin bu ölçüyü

Bu sağlık tohumu petshoplar da mı satılıyor peki ?

Bu sağlık tohumu petshoplar da mı satılıyor peki ?

Satanlar var Evet yoksa bulamazsanız söyleyin ben size temin edip kargo ile yollayayım kg şu 20 25 lira olması lazim benim toptanci da alıyorum ben

Geri