Boyayı kemiriyor

adanalı01

Yeni Üye
1 aylık 2 adet yavrumuz var. Babaları dövdüğü ve başka kötü şeyler de yapmaya çalıştığı için yavruları biraz aceleyle başka kafese aldık. Kafesi boyamıştık ancak yapılmaması gerekiyormuş sanırım şimdi yavruların gagasında, dilinde ve gagasının alt tarafındaki tüylerde boya var. Ne yapmamız gerekiyor acil yardım eder misiniz ? Umarım zehirlenmemiştir ilk yavrularımızı acemiliğimizden dolayı kaybetmek istemiyorum.
Ayrıca yavruları ayırdıktan bir sonraki gün babalarının gözünde kızarıklık oluşmuştu, anne kuşla kavga etmişler sandık ama göz nezlesiymiş galiba.
Ve bu kafes boyama, kafes seçme işlemleri için rehber varsa atın lütfen veya kısaca anlatabilirseniz sevinirim.

En sağlıklı kafes pirinç olanlarıdır onlardan alın. Probiyotik verebilirsiniz varsa bu aylıktaki kuş için uygun mudur bilmiyorum ama en iyisi imkan varsa veterinere götürmek

birkaç örnek atabilir misiniz hocam fiyatları nasıl oluyor
Fiyatları diğerlerine göre pahalıdır tabi pirinç alamıyorsanız boyasız galvaniz kafesler de olur üretim kafesleri gibi mesela let go da kendi üretip satan birilerini bulursanız ucuza alırsınız

Boyayı kemiriyorlarsa bir kısmını yutuyorlardır. Hemen kafes değiştirin geç olmadan. Bu onlar için zehir. Pirinç kafes alabilirseniz en iyisi o. Ama o kafesi hemen değiştirin.

Boyayı kemiriyorlarsa bir kısmını yutuyorlardır. Hemen kafes değiştirin geç olmadan. Bu onlar için zehir. Pirinç kafes alabilirseniz en iyisi o. Ama o kafesi hemen değiştirin.
Hocam internette baktım da pirinç de boyasız galvanik de bulamadım. Örnek atar mısınız fiyatları pek bilmiyorum.
Ayrıca el yapımı da merak ediyorum ahşap veya pirinçle kafes yapma rehberi var mı forumda ?

Geri