Bosunami Bekliyorum

Hayri Cetin

Meraklı Üye
Merhabalar

28.11 de ilk yumurtasini yumurtlayan diaim hala yumurtalarin ustunde yatiyor ama bir turlu yavru cikmadi. Bugun 21.12 oldu tarih acaba bosuna mi bekliyorum disi fazla yorulmasin istiyorum yumirtalari alsam mi?

İyi Forumlar...

Merhabalar
Hayri bey normal şartlarda 17-21 gün arası yumurtadan çıkış süresidir kış aylarında daha da uzayabiliyor bu süreç. Yumurtaların doluluğunu kontrol ettiniz mi ?

Merhabalar
Hayri bey normal şartlarda 17-21 gün arası yumurtadan çıkış süresidir kış aylarında daha da uzayabiliyor bu süreç. Yumurtaların doluluğunu kontrol ettiniz mi ?
Etmedim aslinda uretimde yeniyim pek ablamam da ama en fazla kac gun beklemem gerekir acaba. Misal en fazla kac gune cikar ilk yavru

Bu arada ilginize tesekkurler...

17-21 dedimya hayri bey. Isık yardımı ile kontrol edin tüm yumurtaları ona göre alın altından. Dolu yumurta ve boş yumurta resimlerini nette bulabilirsiniz bolca. ona göre kıyaslayın

17-21 dedimya hayri bey. Isık yardımı ile kontrol edin tüm yumurtaları ona göre alın altından. Dolu yumurta ve boş yumurta resimlerini nette bulabilirsiniz bolca. ona göre kıyaslayın
O zaman desenize bosuna bekliyorum 23 gun oldu daha cikan yok. Hayirlisi diyelim erkegin ilk kuluckasi idi devamina bakacagiz...

Bulunduklari ortam soguk mu yumurta kontrolu yapin direk kirmayin soguk donemde gec cikabilir konuyla alakasi yok belki ama tavuklar kis kuluckasinda 23 25 gunde cikartiyor yavrulari dikkat etmek lazim

Bulunduklari ortam soguk mu yumurta kontrolu yapin direk kirmayin soguk donemde gec cikabilir konuyla alakasi yok belki ama tavuklar kis kuluckasinda 23 25 gunde cikartiyor yavrulari dikkat etmek lazim
ortam soguk degil kaleruferden 1.5mt uzaktalar evin icinde o zaman 2 veya 3 gun daha bekleyip bakalim duruma insallah yavru cikar

Ilk yumurtalar dollenmemis diyelim cikmadi ama digerleri icin umut var iki uc yumurtadan sonra yattiysa iki gunde bir yumurtlar genelde ona gore hesaplayin bekleyin derim

Siz önce yumurtayı alıp, ışığa tutup, içinde yavru olup olmadığına bakın. Belki biraz daha beklemeniz gerekebilir.
d521af19ca51abbf2911aa4d942528cc_1328089322.jpg

Zaten yumurtalar zaman zaman boşta kalıyor. Yumurtaları dikkatlice ve hafifçe tutup, kontrol edebilirsiniz. Uzun süre dışarıda soğukta tutmayın yeter.

Merhabalar

28.11 de ilk yumurtasini yumurtlayan diaim hala yumurtalarin ustunde yatiyor ama bir turlu yavru cikmadi. Bugun 21.12 oldu tarih acaba bosuna mi bekliyorum disi fazla yorulmasin istiyorum yumirtalari alsam mi?

İyi Forumlar...
Hala cikan yavru bulunmamakta rn olmadi cumartesi yumurta kontrolu yapacagim bu kadar gecikmesi normal degil. Hepsi boa cikarsa yumurtalari alinca ne kadar zamanda tekrar yumurta gelir

Bence kontrolü çoktan yapmanız gerekti.

Geri