Boncuğun Ayakları

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan maisky
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

maisky

Yeni Üye
Merhabalar, uzunca bir süre foruma uğrayamadım. Boncuk yaklaşık 3.5 senedir benimle birlikte. Mümkün mertebe sağlığına ve bakımına dikkat etmeye çalışıyorum.

Son zamanlarda yaşadığımız iki farklı sorun var,

İlki, oldukça uzun bir süredir genel vücut kaşıntısı olmakla birlikte özellikle baş bölgesinde normalden çok garip bir şekilde kaşınması var. Bunu nasıl tarif edebilirim bilmiyorum. Mesela televizyon sehpasının kenarına gidip başını şekilden şekle sokup o şekilde kaşınmaya çalışıyor. Aynı şekilde kafesteyken de bu şekilde kaşınıyor.

İkinci bir problem ise, geçtiğimiz günlerde yine ayak bölgesinde çok fazla kaşınma olduğunu farkettim. Ayaklarını kontrol ettiğimde özellikle taban bölgesinde beyaz, pul-nasır gibi bir şeylerin olduğunu gördüm. Acaba bu nedir?

Bu sorunlarımız için sizlerin tavsiyesine ihtiyacımız var.

Herkese şimdiden çok teşekkürler.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mantar problemi olabilir foto ekleyin. tüylerini kontrol ettiniz mi hiç bit olabilir

her duruma karşı kafesi dezenfekte etmeniz lazım ayakları için özellikle tüneklerini.
Fotoğrafı ne yazık ki çektirmiyor huysuz davrandı biraz, biraz da huzursuz oldu. Bunun dışında sürmem gereken bir krem vs var mi?

kuşu görmeden ilaç öneremem basitte olsa vebal almak istemem ama büyük ihtimal mantardır. siz resim çekip atana kadar varsa kulak pamuğuyla vazelin sürebilirsiniz sorunlu kısımlara.

kuşu görmeden ilaç öneremem basitte olsa vebal almak istemem ama büyük ihtimal mantardır. siz resim çekip atana kadar varsa kulak pamuğuyla vazelin sürebilirsiniz sorunlu kısımlara.
Çok teşekkürler hassasiyetiniz için. Zor da olsa bir fotoğraf çektim.
484a86325b8c01b98c5e21aa8865246e.jpg

Çok teşekkürler hassasiyetiniz için. Zor da olsa bir fotoğraf çektim.
484a86325b8c01b98c5e21aa8865246e.jpg

pek mantar gibi durmuyor. tünekleri plastikse tahta tünek alın. vazelin zarar vermez sürebilirsiniz. ben anlayamadım yanlış bişey söylemeyim @Levent ACAR bey konuyu görmezse özelden yazın. @Ayhan OTÇUOĞLU

Geri