Bitler evi sarmaya başladı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Okay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Okay

Yeni Üye
Tek bir kuştan bu kadar bit olur mu delirmek üzereyim aynalı konsolun aynasının aralarından çıkmaya başladı bit spreyi var direk üzerlerine sıkmama ramen ölmüyo zaten kuşun bütün malzemelerini çamaşır suyuyla dezenfekte ettim kuşuda ilaçladım ama yok her yerden çıkıyorlar nasıl kurtulucam ben bunlardan

Kuşun bitinin olduğunu düşündüğünüz yerleri deterjanla dezenfekte edin.(kafes hariç) kafesi de aralıklı olarak elma sirkeli pamukla güzelce silin.

Valla ben zaten kafes altını çamaşır suyu ile yıkadım diğer konsol ayna kenarlarını falanda çamaşır suyu sıktım kuşu başka yere koydum ve öldüler sanırım ama kuşun üzerinde varsa bu bit ilacı etki etmiyor mu acaba çünkü özellikle üstlerine sıktım ölmediler

Valla ben zaten kafes altını çamaşır suyu ile yıkadım diğer konsol ayna kenarlarını falanda çamaşır suyu sıktım kuşu başka yere koydum ve öldüler sanırım ama kuşun üzerinde varsa bu bit ilacı etki etmiyor mu acaba çünkü özellikle üstlerine sıktım ölmediler
Bende de bir ara benzer bir sorun olmuştu. Su ile elma sirkesini karıştırdım kuşun gözüne gelmiyecek şekilde sıktım. Sonrasında kurtuldum.

Tek bir kuştan bu kadar bit olur mu delirmek üzereyim aynalı konsolun aynasının aralarından çıkmaya başladı bit spreyi var direk üzerlerine sıkmama ramen ölmüyo zaten kuşun bütün malzemelerini çamaşır suyuyla dezenfekte ettim kuşuda ilaçladım ama yok her yerden çıkıyorlar nasıl kurtulucam ben bunlardan
Kuş biti olduğuna emin misiniz bi foto atabilir misiniz

Fotoda zaten çıkmıyolar çok minikler üstüne basınca kan çıkıyor ama şu an çamaşır suyundan sonda öldüler gibi geri türemezler inşallah mypet diye bi bit spreyi kullanıyorum

Hocam chrysamed insektisit al kullan 3-4 günde kesin çözüm sonra dua et bana [emoji3]

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gene bir iki tane gördüm kafesin etrafında o kadar dezenfekte etmeme ramen o aynayada çamaşır suyu sıkmıştım çoğu kaçtı ama ordada gene bir iki tane gördüm @ebayirr dediğiniz ilaç nedir tam olarak nasıl kullanıcam ve nerde satılır

Veterinerden vilmectin alın. Kuşun ense derisine bir damla damlatın. 7 gün aralarla toplam 3 damla. Spreyi de kafes tabanı tünek bağlantı yerleri kafes çevresindeki kuytu köşelere sıkın. Çamaşır suyu sadece rahatsız eder onları öldürmez...

Bu ilacı sorduğumda çok ağır gelir dediler zaten ama toplam 3 damla fazla gelmezmi bu ilacı kullanıp kuşu ölen falanda gördüm birde bu bit spreyleri nasıl etki ediyo kafesin her yerine sıkmama ramen hala geziyorlar

Bazı spreyler sadece parazitleri uzaklaştırmakta işe yarıyor bazıları öldürüyor ama bazen yetersizde kalabilir.En etkili kurtulma yöntemi parazit öldürücü toprak ve vilmectin kullanımı birlikte yapılırsa sonuç alınabiliyor.Vilmectin kullanmından korkuyorsanız parazit öldürücü toprak ile bitlerin temas ettiği yerlere sürün ekstra olarak kuşlara zarar vermeyen parazit spreyiyle birlikte mücadele edin.
Bu ürüne bakabilirsiniz kuşlar üzerinde de uygulanacağı söyleniyor.http://www.hobipet.com.tr/profarm-celatom-lcs-3-bit-pire-kene-oldurucu-biyojenik-toprak-120gr

kuşlar için 1 ml de 1 mg ivermectin içeren yani 0,1 lik ilaç kullanmalısınız bildiğim kadarıyla. daha yüksek doz içerenler de var. ivermectin güçlü bi etken madde. bir damla, bir hafta ara verip ikinci damla tekrar ara ve üçüncü damla diye bitirmelisiniz. avimec varmış 0,1 lik. ondan kullanın isterseniz korkuyosanız. kuşlar içinmiş.

https://www.chrysamedonline.com burdan temin edebilirsiniz. Ben kullandım kurtardım rahatım şimdi
Gene bir iki tane gördüm kafesin etrafında o kadar dezenfekte etmeme ramen o aynayada çamaşır suyu sıkmıştım çoğu kaçtı ama ordada gene bir iki tane gördüm @ebayirr dediğiniz ilaç nedir tam olarak nasıl kullanıcam ve nerde satılır

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vilmectin bulamadım ama günmek diye bir şey aldım oda aynı her ml de 10 yazıyo inşallah kurtulurum ne ara çoğaldılar hiç anlamadım bu ara kuşun iştahıda yok az yiyo ve kuş büyümedi hiç demek baştan beri vardı yoksa 1 haftada bu kadar yayılmazlar herhalde bitler

Bu ilacı sorduğumda çok ağır gelir dediler zaten ama toplam 3 damla fazla gelmezmi bu ilacı kullanıp kuşu ölen falanda gördüm birde bu bit spreyleri nasıl etki ediyo kafesin her yerine sıkmama ramen hala geziyorlar
Ense damlası 1 damla öldürmez merak etmeyin her zaman kullanırım ben bazı üretici arkadaşlarım var sulukdan bile veriyorlar bit oluşmuş ise ense damlası kesin çözüm

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet az önce damlattık şırınga işi sıkıntı ya önceden deneme yapmama ramen gene iki damla gitti gerçi yarısını tüyleri çekmiştir ama bir şey olmaz inşallah

2 damla sorun olmaz. Deriye gitse bile.

Tamam saolun birde şimdi ben bunu toplamda 3 hafta damlatıcam ya daha sonra ne kadar zamanda bir yapmam lazım

Tamam saolun birde şimdi ben bunu toplamda 3 hafta damlatıcam ya daha sonra ne kadar zamanda bir yapmam lazım
Bitlerden tamamen kurtulunca yapmanıza gerek kalmaz zaten ama savunma amaclı olarak 2 3 ayda bir yenileyebilirsiniz bu arada şırınga yerine damlalikli şişeler var aynı sıvı vitamin dışişleri gibi hatta boşalan bir vitamin şişesine şırınga ile çekip doldursanız bir kaç cc kusun ensesine sıkarak garanti iş olur
Ikinci olarak da kulak çöpünü pamuğunu iyice şırınga ile ıslayın ensesine deri islanicak şekilde surun damla damla dökmekten daha kolay olur

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri