Bitlenme Sorunu

yamangiller

Yeni Üye
Herkese merhaba. Bakimsiz bir cift muhabbet kusunu yakin zamanda alip eve getirmistim. Evde de bir cift benim kusum vardi. Malesef ayni ortama koydum. Kuslar bitliymis. Benim kuslarima da gecti. Yapmadigim sey kalmadi kurtulmak icin bitlerden. Kafeslerde yuvalik takili. Bitler yuvaliklarda hic yok. Kafesin sagina soluna bakiyorum yine yoklar. Hep kuslarin uzerinde rast geldim. Kafesleri de degistirdim. Yani yuva yaptiklari bi yeri yakalasam bitlerin hemen engellicem ama yok goremiyorum. Fakat kuslarin uzerindeler. Yani bunlarbit degil mi diye de dusunmeye basladim. Veterinere goturme imkanim hic yok. Var mi boyle bisey basina gelen.

Bitler gece karanlıkta ortaya çıkarlar. Kafes tabanına beyaz peçete veya pamuk koyup akşam ışığı açın bit varsa peçete/pamukta görürsünüz. Bit için en etkili ilaç vilmectin veya baymec tir.

Evet bende baymec kullanıyorum

vilmectin kullanabilirsin enseden ama kafes ve yuvalık dezenfektesi sağlamak lazım sadece kuşlarda kullanırsan bitiremezsin bu bitleri mutlaka yumurtlamışlardır kafes ve yuvalık köşelerine

Geri