Bit sorunu ve ardap kullanımı.

ERDEN Gncr

Meraklı Üye
Merhabalar evde 4. Çift kuş besliyorum. Ne yazıkki yoğun bir bitlenmeye maruz kaldım. 3 gün üst üst kafesleri çamaşır suyu ve sıcak su ile yıkadım. 2 şer gün ara ile vilmectin ile ilaçladım kuşları. Refarm lsc3 ve indesit konsentire ilaçı ile her gün ilaçladım. Bayern böcek ilacı ile tüm evi ilaçladım. En son ardap sprey alıp bugün spreyle ilaçladım. Bştlerin boyu ufalmaya başladı artık büyük değil ufak ufak yeni yumurtadan çıkanlar sanırım. Kuşları tek kafese toplayıp balkona koydum odayı her gün ilaçlıyorum. Bu mücadele ne zaman biter acaba yaklaşık 5 gündür uğraşıyorum. Daha önce hiç görmediğim böcek ölüleri gördüm ilaçlar onlarda işe yaradı ama bu yumurtadaki bitler ve bazı bit ele çok yavaş etki ediyor. Ardap kesin çözüm anında öldürür diye okumuştum ama ardap sıktığım terin üzerinde hala ufak boyutlu bitler geziyor. Yanlış yaptığım bir şey varmı evde bu sorunu yaşayan başka arkadaş varmı acaba. Aldığım ardap ta orijinal veterinerden faturalı sağlık bakanlığı onaylı sahte değil ama etkisi hemen göstermiyor sanırım.

Geri