Bir Erkek İki Dişi Yardım

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ex0R
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ex0R

Yeni Üye
6 Aydır çatı katımda muhabbet kuşu üretimi yapıyorum, erkek kuşlarımı yuvalık takılı kafeste dişileri salmada bekleterek kızıştırıyorum. Bu güne kadar hiç bir sorun yaşamamıştım. Dün 3 dişiyi önceden hazırlamış olduğum erkeklerin yanlarına atmak için kuşlarımın yanına çıktım. Jumbo kırması bir erkeğim sanırım dişisini beğenmedi oysaki o erkekten çok umutluydum. sonra baktım diğer erkeklerde dişilere baskın gelemedi dişiler erkekleri kovalamaya başladı. jumbo kırmasını diğer dişilerden birinin yanına atmaya karar verdim. yaklaşık bir dakika içinde çiftleştiler. bu kadar kısa sürmesine şaşırdım ve sırf meraktan aynı erkeği diğer dişinin yanına attım onunlada bir dakika içinde çiftleştiler. İnternette bir erkek iki dişi muhabbet kuşu çiftleştirmenin mümkün olduğunu söyleyen birkaç sayfaya okudum fakat yazılanlar benim merak ettiklerim değildi. Okuduğum sayfalarda bir hafta dişinin yanında çiftleşmeye bırakılan dişiyi bir hafta sonra başka bir dişinin yanına koyabilirsiniz, erkeği iyi besleyin vitamin takviyesi gerekirse bir hafta dinlendirin falan yazıyordu aklıma yatıyor fakat dişi tek başına yavru besler mi eğer besleyeceğine kanaatim gelirse 3 ten fazla yumurta olmayacak altında fazlasını diğer kuşlara kaydırmayı düşünüyorum. Tabi yumurtaya yatmaya devam eder ve yavrular çıkarsa sürekli olarak mama takviyesi yapacağım. Sizin bu durumda ki düşüncelerinizi almak istedim. Daha önce bunu deneyen var mı ? Düşünmediğim veya daha çok önem vermem gereken konular var mı ?

Okuduğum sayfalardan biri : http://muhabbetkusuuretim.blogspot.com/2014/05/1-erkek-2-disi-eslestirme.html

Geri