Bir aydır çifleşiyolar ama yumurta yok

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mstf34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mstf34

Yeni Üye
Aerkafaşlar bi aydır çifleşiyolar ama yumurta yok erkek ya da dişide bir problem olmaması dışında ne gibi sorunlar olabilir bu tarz bi sorunun oluşması için

Kuşlarınız iri boyut kuşlar ise tüy yoğunluğun dan dolayı döl tutmuyordur yada kuşlar dan bir veya ikisi yaşlı olduğu için döl tutmuyor olabilir hocam resim eklerseniz kuşları görmekte faide var

IMG_20170525_205331.jpg

Hocam sarı kuş biraz yağlı gibi e vitamini takviyesi yapın bir de öyle deneyin inşâAllah sonuç alırsınız.

nesi yağlı hocam bence gayet iyi onun içinde baya yumurta var 5-5 tane o yüzden öyle gözüküyor abartmayın

Hocam yumurta popo tarafında olur mide tarafında olmaz kuşun mide bölümü şişmiş durumda o yüzden öyle yazdım yada kuş resimde öyle çıkmış ayrıca abartma falan da yapmadım

Yumurtalı olsa kaç güne yumurtlaması lazım yuvalıkla hiç alakası yok normalde sürekli girip çıkması gerekmiyor mu mama kabının üstünde oturuyor hep onun içine yumurtlamasın

Hocam çiftleşme olduktan 10 gün gibi bir süre sonra yumurta gelir yumurta yapacak kuş yuvaya ilgili alakalı olur inşâAllah zamanla olur biraz daha sabır

Kustan kusa degisiyor..Bence gozlemleyip,beklemelisiniz..Zira benim disi ve erkek kusum 3-4 aydir ciftlesiyorlardi ama daha gecen gun yumurtladi..Petshobumuza bike sordugumda sasirsi ve normal degil bu dedi..Sanirim kuslarin ruh haline bagli yumurtlamaya hazir olduklarini hissedince yumurtluyolar..

Tüy yoğunluğundan ötürü tam çiftleşme gerçekleşmiyor olabilir.Bu durumda erkeğin ve dişinin organa yakın popo tüylerini dikkatli ve çok az bir şekilde çıkarmanız olumlu netice almanıza katkı sağlayabilir.

Evet o dogru olabilir..Cunku bende erkek ve disimin arka tuylerini kesmistim..hos simdi yumurtladigindan disimin popo kismi komple dökuldu..Yolunmus tavuga benzedi :)

Geri