Bilezik çıkarırken,ayağına zarar verdik. Parmaklar açık, hissiz

Samim Bal

Yeni Üye
2 aylık olan muhabbet kuşunun bileziğini çıkarma esnasında kuşun çırpınması sonucu ayağına zarar verdik. Bileziğin çıktığı ayağına ilk günlerde pek basamadı. Veterinere götürdüğümde kırık yok incinmiş B vitamini takviyesi ile iyileşir dediler. Avisol -B vitaminini günlük olarak son 25 gündür suyuna 4-5 damla ekliyorum. Ayağını basabiliyor ancak parmaklarında hissizlik var. Dalında otururken veya elime aldığımda ayağını kapatamıyor. Dalında otururken sağlam ayağına yatık şekilde oturuyor. Ne yapmam gerekir ?
IMG_4173.JPG

Geçmiş olsun. Veterinerin dediği gibi biraz bekle gör politikası izlemen gerekiyor. Kırık filan yoksa bir süre sonra düzelecektir. Bunun yanında ahşap tünek almalısın, kullandığın yemlik kafese dıştan takılır yem koyarken ve kabukları alırken kuş rahatsız olacaktır.

Geçmiş olsun. Veterinerin dediği gibi biraz bekle gör politikası izlemen gerekiyor. Kırık filan yoksa bir süre sonra düzelecektir. Bunun yanında ahşap tünek almalısın, kullandığın yemlik kafese dıştan takılır yem koyarken ve kabukları alırken kuş rahatsız olacaktır.
Kafesin 2. kapısı yemliği dışardan takmaya müsait değil o nedenle yeni kafese geçeceğim. Zaman içinde ayağına güç gelir umarım. teşekkürler

arkadaş akıllı yemlik kullanıyor,bende bir umut ile aldım ama çöpe attım, şimdi ise en ve genişliği değişik kafes ve suluk aldım. ordan yiyip içiyorlar, uyurkende ağaçtan olan tünek üzerinde uyuyorlar.ağaç tünek her zaman iyidir, haa haftada birgünde dal darı vermeyi unutmayın,kızıl darı olursa daha iyi olur

Geri