Bileziği çıkarmak istiyorum

yilm.zg.zi

Meraklı Üye
Merhaba,
Yeni bir muhabbet kuşu aldım. Kuşta bilezik var. Beni çok rahatsız ediyor. Bunu zel makası olmadan nasıl çıkarabilirim. Üretici arkadaşların yardımını rica ederim.
Lütfen mesajı görünce , cevap yazmaya çalışalım. Yoksa günlerce cevap gelmiyor.
Teşekkür ederim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Veterinerler çıkartma işlemi yapmıyorlar mı? Siz kendiniz çıkartırken zarar verebilirsiniz belki diye diyorum.

Bilezik kesme makasları mevcut. Ama size nacizane tavsiyem bilir bir kişiye yaptırın siz denemeyin bile zarar verebilirsiniz.

Merhaba,
Yeni bir muhabbet kuşu aldım. Kuşta bilezik var. Beni çok rahatsız ediyor. Bunu zel makası olmadan nasıl çıkarabilirim. Üretici arkadaşların yardımını rica ederim.
Lütfen mesajı görünce , cevap yazmaya çalışalım. Yoksa günlerce cevap gelmiyor.
Teşekkür ederim

Elektrik ve elektronikcilerin kullandığı ince yan keskiler var onlardan yardım alabilirsiniz cevrenizde varsa

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Buarada şahıs bileziği ise telefon açıp yardım alabilirsiniz veya öncelikle kuşunuzun kan bağını öğrenip eş yaparken ona gore eş alabilirsiniz

foruimda bakın yakınınızda ev üreticisi varsa mesaj atın onlar çıkarır,yada aldığınız kişiye söyleyin o çıkarsın,benim erkek kuşta var, zarar vermiyor duruyor öyle,

İstanbul Eminönü'nden vakti zamanında kuş almıştım. Oradaki çalışan kesmişti. Olmadı kuşu gezmeye götürürüm. Hava almış oluruz. Öğrenmek istediğim evde ben yapabilir miyim sorusuydu. Tecrübeli birinden yardım almak lazım.
Kuşta bilezik ne bileyim gereksiz duruyor. Çoğumuz amatör hobicileriz. Teşekkür ederim her yorumunuz için.

Hocam birebir aynı durum başıma geldi internette özel bir makas dışında da hiçbir çözüm bulamadım şimdi size bu işi nasıl çözdüğümü anlatacağım :D

Kendim bir görsel de yaptım anlatımımı anlaşılır kılabilmek için :D Tırnak makasını bileziği yukarıdan aşağıya doğru dik kesecek şekilde tutun. Bir yandan da bileziğin bir tarafını bacağa dayayın ki tırnak makasını kullanabilecek bir boşluk oluşsun.

Tırnak makası tek hamlede bu işi halledemiyor. Yavaş yavaş kese kese orta noktaya kadar inceltin sonra ince noktayı da kestiğinizde kuşunuz artık özgürdür :D

Bu işlemi yaparken kuş sıkılıp agresifleşebiliyor o yüzden ben taksit taksit yaptım.

Ekli dosyalar

• bz.jpg
    bz.jpg
    37 KB · Görüntüleme: 881
Geri