Beyaz Dışkı Sorunu{Pankreas Enfeksiyonu}

Yigit celik

Yeni Üye
Moralinizi bozmak istemem ama eğer
muhabbet kuşunuzun dışkısı sadece
beyaz renkte ve kuruysa bu pankreas
enfeksiyonuna işarettir.Kesinlikle tedavi
edilmelidir.Yoksa ölümcül olabilir.
Veterinerler kuşlardan anlamadığı için
ben kuşumu Kuşçuya götürdüm.
İnternette fazla bilgi bulamadığımdanda
bunu yazmaya karar verdim.

Moralinizi bozmak istemem ama eğer
muhabbet kuşunuzun dışkısı sadece
beyaz renkte ve kuruysa bu pankreas
enfeksiyonuna işarettir.Kesinlikle tedavi
edilmelidir.Yoksa ölümcül olabilir.
Veterinerler kuşlardan anlamadığı için
ben kuşumu Kuşçuya götürdüm.
İnternette fazla bilgi bulamadığımdanda
bunu yazmaya karar verdim.

Merhaba,

Benim kuşumda da aynı sorun var. Bir haftadır beyaz kaka yapıyor. İlaca başladık, birkaç gündür hafif sulu kıvama geldi ama halen beyaz. Çok halsiz, çok zayıfladı, göğüs kemiği belirginleşti hatta. Ana sürekli yem yiyor, suyunu içiyor. Çok endişeliyiz :(

Aradan üç ay geçmiş ama araştırırken gördüm başlığı, ne yaptınız merak ettim.

Merhaba,

Benim kuşumda da aynı sorun var. Bir haftadır beyaz kaka yapıyor. İlaca başladık, birkaç gündür hafif sulu kıvama geldi ama halen beyaz. Çok halsiz, çok zayıfladı, göğüs kemiği belirginleşti hatta. Ana sürekli yem yiyor, suyunu içiyor. Çok endişeliyiz :(

Aradan üç ay geçmiş ama araştırırken gördüm başlığı, ne yaptınız merak ettim.
Kuşun ve dışkısının fotoğrafını atar mısınız? İlaç olarak neye başladınız ve kaç gün oldu?

Merhaba,

Bugün epey kötü görününce Bakırköy’de başka bir veterinere götürdük. Pankreas olsa bu kadar yaşamazdı dedi, kakaya baktı mikroskopla, parazit yoktu. Bakteri olma ihtimali çok yüksek dedi. Cuma günü gittiğim veterinerin verdiği ilacın adı yanlış hatırlanıyorsam verakoksin’di. Bu üçüncü gün olmasına rağmen durumun kötüye gittiğini görünce bakırköydeki veterinere götürdüm. Bu ilaç olmaz dedi,
Bu veterinerin verdiği ilaçlar:
*** Baytril-K %5 lik
Bunu yarı yarıya sulandirıp, %2.5 lik hale getirip Sabah akşam 1 damla ağızdan,

*** B kompleks vitamin enjektabl.
*** C vitamini.
Yine bu iki ilaçtan da günde birer damlaağızdan.

İlk ilaçlarını verdik 3 saat önce. Biraz daharahatlamış gibi görünüyor, kakada yeşiledoğru hafif renk dönmesi var. Bu önceki ilacınmı etkisi yoksa bu yeni olanların mı bilemedim ama sabaha göre daha umutluyuz.

Fotoğrafları aşağıda paylaşıyorum. Peçete üstündeki tek tek olanlar hastalığın ilk günleri yaptığı dışkılar, ishal gibi olanlar da son yaptıklarıydı. Bunu görünce tekrar veterinere gittik biz.

Ekli dosyalar

• 5067FBE8-F804-49A6-8016-EE4E201C7D57.jpeg
    5067FBE8-F804-49A6-8016-EE4E201C7D57.jpeg
    880.5 KB · Görüntüleme: 1,546
  • 7EDCC5B6-AF57-4455-8770-1FC217D218D5.jpeg
    7EDCC5B6-AF57-4455-8770-1FC217D218D5.jpeg
    570.1 KB · Görüntüleme: 1,452
  • 6498453A-F23F-4154-935D-4E7F5B70A2B5.jpeg
    6498453A-F23F-4154-935D-4E7F5B70A2B5.jpeg
    624.2 KB · Görüntüleme: 1,235
  • 5222E8A0-EFF3-4D78-B8F9-76FEC4FA4698.jpeg
    5222E8A0-EFF3-4D78-B8F9-76FEC4FA4698.jpeg
    909.8 KB · Görüntüleme: 1,118
Merhaba,

Bugün epey kötü görününce Bakırköy’de başka bir veterinere götürdük. Pankreas olsa bu kadar yaşamazdı dedi, kakaya baktı mikroskopla, parazit yoktu. Bakteri olma ihtimali çok yüksek dedi. Cuma günü gittiğim veterinerin verdiği ilacın adı yanlış hatırlanıyorsam verakoksin’di. Bu üçüncü gün olmasına rağmen durumun kötüye gittiğini görünce bakırköydeki veterinere götürdüm. Bu ilaç olmaz dedi,
Bu veterinerin verdiği ilaçlar:
*** Baytril-K %5 lik
Bunu yarı yarıya sulandirıp, %2.5 lik hale getirip Sabah akşam 1 damla ağızdan,

*** B kompleks vitamin enjektabl.
*** C vitamini.
Yine bu iki ilaçtan da günde birer damlaağızdan.

İlk ilaçlarını verdik 3 saat önce. Biraz daharahatlamış gibi görünüyor, kakada yeşiledoğru hafif renk dönmesi var. Bu önceki ilacınmı etkisi yoksa bu yeni olanların mı bilemedim ama sabaha göre daha umutluyuz.

Fotoğrafları aşağıda paylaşıyorum. Peçete üstündeki tek tek olanlar hastalığın ilk günleri yaptığı dışkılar, ishal gibi olanlar da son yaptıklarıydı. Bunu görünce tekrar veterinere gittik biz.
Gelişmeleri takipteyim. Bu dışkı fotoğrafları gerçekten kötü, kuş da bayağı halsiz duruyor. Başka hekime giderek iyi yapmışsınız. İnşallah güzel haberlerinizi alırız. Bakteriyel durum varsa kafesi düzenli olarak dezenfekte edin mutlaka. Mikroplar üremesin.

Merhaba tekrar,

Aziz (benim güzeller güzeli oğlumun adı bu) , üç gündür gayet iyi, ötmeye başladı konuşmaya başladı, hareketlendi. Uyuma hali sona erdi. Bunlar çok çok güzel gelişmeler. Dışkısı koyu renge döndü, üç gün öncesine kadar 20 dakikada bir yemliğe iniyodu, üç gündür O sıklıkta yem yemiyor, artık normal yem yeme düzeyine geldi. Dışkı hala normal değil farkındayım, ama eminim birkaç güne düzelecek. Veterineriyle görüştüm, bıraksak mı artık ilacı dedim, bir haftayı tamamlayalım dedi. Kaka biraz fazla koyu renkte şu an galiba, ama bu bile bizim için mucize.. son dışkı fotoğrafını da aşağıda paylaşıyorum.

Bu arada çok kilo kaybetti, göğüs kafesi keskin şekilde ele geliyor. Darı, aspur, yulaf veriyorum. Arada marul, salatalık kabuğu. Beslenme konusunda bir öneriniz olur mu bize?

Bi de, probiyotik verelim dedik, veterinere sordum, ilaç devam ederken verebilirsiniz dedi. Sizin bana önerebileceğiniz bir probiyotik var mı acaba?

Ekli dosyalar

• 661D8522-8F87-4492-84DB-85579A5BF933.jpeg
    661D8522-8F87-4492-84DB-85579A5BF933.jpeg
    620.8 KB · Görüntüleme: 1,391
Merhaba tekrar,

Aziz (benim güzeller güzeli oğlumun adı bu) , üç gündür gayet iyi, ötmeye başladı konuşmaya başladı, hareketlendi. Uyuma hali sona erdi. Bunlar çok çok güzel gelişmeler. Dışkısı koyu renge döndü, üç gün öncesine kadar 20 dakikada bir yemliğe iniyodu, üç gündür O sıklıkta yem yemiyor, artık normal yem yeme düzeyine geldi. Dışkı hala normal değil farkındayım, ama eminim birkaç güne düzelecek. Veterineriyle görüştüm, bıraksak mı artık ilacı dedim, bir haftayı tamamlayalım dedi. Kaka biraz fazla koyu renkte şu an galiba, ama bu bile bizim için mucize.. son dışkı fotoğrafını da aşağıda paylaşıyorum.

Bu arada çok kilo kaybetti, göğüs kafesi keskin şekilde ele geliyor. Darı, aspur, yulaf veriyorum. Arada marul, salatalık kabuğu. Beslenme konusunda bir öneriniz olur mu bize?

Bi de, probiyotik verelim dedik, veterinere sordum, ilaç devam ederken verebilirsiniz dedi. Sizin bana önerebileceğiniz bir probiyotik var mı acaba?
Kullandığınız yem çok tohum içeren markalı kapalı pakette satılan yemlerden olsun. Yulaf içi kilo aldırır. Haftada bir veya iki yumurta maması yapabilirsiniz.

İlk attığınız fotolara göre hastalık ciddi ölçüde düzelmiş, tamamen iyileşecek inşallah.

Merhabalar benim muhabbet kuşum da bu durumda 2 haftadan fazladır beyaz dışkı yapıyor ve yılbaşından beri ishal götürdüğünü veterinerler ve kuşçular da çare olamadı. En son pankreası bitmiş dendi biz sizin götürdüğünüz Bakırköy'deki veterinere götürmek istiyoruz buradan ya da özelden ismini yazabilir misiniz?

Merhabalar benim muhabbet kuşum da bu durumda 2 haftadan fazladır beyaz dışkı yapıyor ve yılbaşından beri ishal götürdüğünü veterinerler ve kuşçular da çare olamadı. En son pankreası bitmiş dendi biz sizin götürdüğünüz Bakırköy'deki veterinere götürmek istiyoruz buradan ya da özelden ismini yazabilir misiniz?

Eğer yeni konu açarsanız, tedavi olarak yardımcı olabilirim. :)

Geri