Beslenme Planı

huseyinacikoz066

Paylaşımcı Üye
Kuşlarım mamadan fazla yemiyor,
şuan yuvalık uğraşındalar ve
olursa eğer "ilk kuluçka" olacak
o yüzden planı bu şekilde yaptım.
Sizce bir sakınca var mı ?

Pzt: fertivit(mamaya)+gervit w(suyuna)
Sal: fertivit(suyuna)+mama
Çar: fertivit(mamaya)+ probiyotik(suya)
Per: fertivit(suyuna) + mama
Cu: fertivit(mamaya) + gervit w(suyuna)
Cmrts: dinlenme.
Pazar: fetivit (suyuna) + mama

Mamayı az yiyorlar bu yüzden fertiviti ve mamayı sık yazdım.

Sizce sıkıntı var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kuşlarım mamadan fazla yemiyor,
şuan yuvalık uğraşındalar ve
olursa eğer "ilk kuluçka" olacak
o yüzden planı bu şekilde yaptım.
Sizce bir sakınca var mı ?

Pzt: fertivit(mamaya)+gervit w(suyuna)
Sal: fertivit(suyuna)+mama
Çar: fertivit(mamaya)+ probiyotik(suya)
Per: fertivit(suyuna) + mama
Cu: fertivit(mamaya) + gervit w(suyuna)
Cmrts: dinlenme.
Pazar: fetivit (suyuna) + mama

Mamayı az yiyorlar bu yüzden fertiviti ve mamayı sık yazdım.

Sizce sıkıntı var mı ?

Hüseyin one öyle haftalık ders programı gibi yine plan icindesin

Mamayı yiyolardı aslındada. Noldu anlamadım 3 gündür umursamıyorlar.

Mamayı yiyolardı aslındada. Noldu anlamadım 3 gündür umursamıyorlar.

Bıkmışlardır, bir süre ara ver ve sürekli aynı malzemeleri kullanma. Mama içerisine normalde 6 farklı malzeme ekliyorsan 3 taneye düşür, bir sonraki yaptığın mamaya da önceki yaptığında kullanmadığın diğer 3 malzemeyi ekle. Böylelikle her seferinde farklı mamalar yapmış olursun ;)

Bıkmışlardır, bir süre ara ver ve sürekli aynı malzemeleri kullanma. Mama içerisine normalde 6 farklı malzeme ekliyorsan 3 taneye düşür, bir sonraki yaptığın mamaya da önceki yaptığında kullanmadığın diğer 3 malzemeyi ekle. Böylelikle her seferinde farklı mamalar yapmış olursun ;)

Hoca vallaha 4 gün öncesiye kadar. Çatır çutur yiyolardı.(buzlukran çıkarıp veriyorum)

Havucu az daha veriyim dedüm biraz daha rendeledim. Havuç attım çoğalttım birazda tarçın keçiboynuzu tozu atam dedim.

5-10 dk yiyip gün içinde bidaha yemez oldular.

Daha 5-6 günlük mama daha var atamıyorumda. Kırmızı tatlı biber rendeledim gene yemediler. Kabak yoktu kırmızı pancar rendeleyim bide

Buzdolabında da bekletseniz verdiğiniz mama bayat. Hiçbir besin değeri yok, sadece posadan ibaret. Size naçizane tavsiyem, mamadan daha çok verim alabilmeniz için her seferinde taze taze yapıp verin.

Buzdolabında da bekletseniz verdiğiniz mama bayat. Hiçbir besin değeri yok, sadece posadan ibaret. Size naçizane tavsiyem, mamadan daha çok verim alabilmeniz için her seferinde taze taze yapıp verin.

Hoca kpss çalışıyorum. Mealsef vaktim olmuyor. 20 gün sonra öyle yapacam inşallah hpcam

Hoca kpss çalışıyorum. Mealsef vaktim olmuyor. 20 gün sonra öyle yapacam inşallah hpcam

O halde az miktarlarda yapın, mesela 5-6 gün yetecek kadar yapın, bitince yenisini yapın.

Hoca vallaha 4 gün öncesiye kadar. Çatır çutur yiyolardı.(buzlukran çıkarıp veriyorum)

Havucu az daha veriyim dedüm biraz daha rendeledim. Havuç attım çoğalttım birazda tarçın keçiboynuzu tozu atam dedim.

5-10 dk yiyip gün içinde bidaha yemez oldular.

Daha 5-6 günlük mama daha var atamıyorumda. Kırmızı tatlı biber rendeledim gene yemediler. Kabak yoktu kırmızı pancar rendeleyim bide

Sonra kuşum kursak mantarı oldu neden 🤨

Buzlukta nasıl saklanıyor hocam yaptığım yumurta mamsının yarısı her seferinde çöp oluyo buzlukta duruyosa en azından 5 gün sonra cıkarır kalanını veririm buzluktan çıkınca çözdürüp verebiliyormuyuz 5-6 günü geçmeyecek şekilde

Buzlukta nasıl saklanıyor hocam yaptığım yumurta mamsının yarısı her seferinde çöp oluyo buzlukta duruyosa en azından 5 gün sonra cıkarır kalanını veririm buzluktan çıkınca çözdürüp verebiliyormuyuz 5-6 günü geçmeyecek şekilde

Ben bisğrü yapıp saklıyordum ihtiyacım kadarını dolaptan alıp kuşlara veriyordumda, kursak mantarı yapabiliyormuş.

Günlük miktarda az yapılması tavsiye ediliyor.
Bende böyle yapacağım.

Ben bisğrü yapıp saklıyordum ihtiyacım kadarını dolaptan alıp kuşlara veriyordumda, kursak mantarı yapabiliyormuş.

Günlük miktarda az yapılması tavsiye ediliyor.
Bende böyle yapacağım.

Dolabın alt kısmımı buzlukmu hocam ben zaten iki kerede kuşların yiyebileceği mikktarda yapıcam yani max 3-4 gün duracak buzlukta

Üşengeç olmayın hayvan beslemek sorumluluk gerektirir haftafa 2 kez 10 dakika ayırıp mama yapın sonra bi kursak mantarı olacak git aylarca uğraş [emoji2955]

Kursak mantarını 2 haftada sarımsak ve sirkeyle tedavi etmiştim çok zor bi süreçti Allah korusun.

Artık mamayı dediğiniz gibi yapıcam

Emin ol o kursak mantarı değildir [emoji23]

Yok hocam kursak mantarıydı.
Neler çekmiştim.
Sürekli yutkunur gibi yapıyordu gaga kenarlarından sıvı geliyo ıslaktı hep

İştahsızdı. İyileştirip sattım.

Yok hocam kursak mantarıydı.
Neler çekmiştim.
Sürekli yutkunur gibi yapıyordu gaga kenarlarından sıvı geliyo ıslaktı hep

İştahsızdı. İyileştirip sattım.

O kursak iltihabı, kursak iltihabında ağızdan kursak sıvısı gelir kursak mantarına benzer semptomlar gösterir.

Kursak mantarında yem ve kursak sıvısı kusma, kokulu kusma, kabarma, iştahsızlık, yada yem tüketip arkasından kusma görülür kursak iltihabı ile belirtileri benzerdir fakat aynı değildir. Kursak mantarı sirke yada sarımsaklı su ile kolay kolay bastırılmaz, iyileşme olarak hiç etki göstermez ilaç kullanımı zorunludur. Uzun yorucu ve sıkıcı bir süreçtir.

Geri