Beklenen An :)

Fatih Sultan Mehmet

Meraklı Üye
Arkadaşlar sonunda kuşum bugün öğlen 13.38de yumurtladı :) İnsan baba olmuş gibi hissediyor heyecandan evin içinde yumurta geldi diye manyak gibi koştum :D Minnacık ufacık bi yumurta geldi nerdeyse bir parmak boğumun yarısı kadar :) Üzerine numarasını yazdim koydum. Bikaç sorum olacak sizlere :)

Yumurtanın boyutu sizce çok mu ufak bunun içine bir yavru nasıl sığacak ? :)

Yumurta doluluk kontrolü için yumurtanın olma gününden itibaren 6 gün mü yoksa kuluçkaya yattığı günden mi 6 gün sayıcaz?

Yumurta doğduktan sonra 18 mi kuluçkaya yattıktan sonra 18 demi çıkar?

Ve son olarak şu anda yumurtanın üzerinde yatıyor dişim. Tam olarak kuluçka başlangıç gününü nasıl belirleyeceğiz?

Af buyurun ilk yumurta ilk heyecan sorular biraz soyut oldu :)

Ekli dosyalar

• 20161116_134328.jpg
    20161116_134328.jpg
    412.6 KB · Görüntüleme: 20
Kuş yumurtası bu kadar oluyor zaten sorun yok merak etmeyin. Gözüüz aydın. Boyutlar değişkenlik gösterebilir bundan sonraki bir iki yumurta biraz büyük olabilir benim bir çiftim 3 yumurta küçük sonraki 3 yumurtasını büyük yapıyor sürekli

3. Yumurtadan sonra 1 hafta geçsin öyle kontrol yapın maşallah kuşlarınıza

Kuş yumurtası bu kadar oluyor zaten sorun yok merak etmeyin. Gözüüz aydın. Boyutlar değişkenlik gösterebilir bundan sonraki bir iki yumurta biraz büyük olabilir benim bir çiftim 3 yumurta küçük sonraki 3 yumurtasını büyük yapıyor sürekli

Sağolun :) Maşallah kuşlarınıza bekleyip görücez bakalım bizimkiler ne yapıyor :)

Gözünüz aydın. Yumurtanın boyutu gayet normal :) Tüm hesaplamalarınızı yumurtlama gününden itibaren yapabilirsiniz.

O hâlde ortalama 18 gün sonra yavruları görücez nasipse :) Teşekkürler yorum için darısı herkesin başına :)

3. Yumurtadan sonra 1 hafta geçsin öyle kontrol yapın maşallah kuşlarınıza

Teşekkürler yusuf bey bakalım kaçta kaç yapıcak minikler hiç rahat durmadilar :D

Ben sadece gözünüz aydın demekle yetineyim :) Sorularınıza cevaplar ve oneriler gayet güzel gelmiş. Hayirlı olsun.

Geri