Bebek muhabbet kuşu bakımı

aytug

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar, benim kuşumun 1 hafta önce 2 tane yavrusu çıktı onlara bakıyor iyiler ama dün bir tane daha yavru çıktı kuşum onu sahiplenmedi, bu sabah yuvanın köşesinde tek başına buldum. Kendim mama aldım besledim ayrı yuvaya koydum ancak sanki biraz üşüyor gibi. Bu kuşu nasıl ısıtabilirim? Altına sıcak su torbası koydum yuvanın içi ılık oldu biraz rahat etti ama nasıl bir yol izlemeliyim?

Oda sıcaklığı 20-24 derece ,nem oranı ise %40-60 arası olmalıdır. Siz Sibirya'da mı yaşıyorsunuz kuş nasıl üşüsün bu sıcaklıkta 😀 Yazın zaten üretim yapılmaz havalar sıcak diye.. Yuvaliğin içi dışarıdan daha sıcak olur çünkü,bu da tehlikeli bir durum.
Sıcak su torbası falan koymayın. Kuşu da siz besleyin anne baba beslemezse. Yem kırana kadar mamayla besleyin.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selamlar, benim kuşumun 1 hafta önce 2 tane yavrusu çıktı onlara bakıyor iyiler ama dün bir tane daha yavru çıktı kuşum onu sahiplenmedi, bu sabah yuvanın köşesinde tek başına buldum. Kendim mama aldım besledim ayrı yuvaya koydum ancak sanki biraz üşüyor gibi. Bu kuşu nasıl ısıtabilirim? Altına sıcak su torbası koydum yuvanın içi ılık oldu biraz rahat etti ama nasıl bir yol izlemeliyim?
Bu sıcakta su torbası falan koymayın. Nerede yaşıyorsunuz? Bu hava sıcaklığında sıcak su torbası koyulmaz. Anne baba bakmıyorsa kendiniz besleyin

Geri