Banyodan sonra bitkinlik

masterpiece

Yeni Üye
Arkadaşlar bugün muhabbet kuşum soframızdaki kasenin içindeki kaymağa girdi uzak tutmaya çalışırken atladı bir anda kaymaktan hiç yemedi hemen çıkardım onu ama çıkardığımda ayakları göğsü ve sırtı kaymak olmuştu bende yemesin diye vakit kaybetmeden elime aldım ve ıslattığım bir peçeteyle bulaşan her yerini sildim yani göğsü sırtı falan ıslandı sonra bu etrafta uçtu kendini kurutmak için baya bi kurudu tüyleri kurumasına rağmen göğsündeki tüyler buruş buruş mu desem yoksa birbirine mi yapışmış desem bilmiyorum sürekli tüylerini kabartıp silkiniyor göğsünü kaşıyor bide uyukluyor ama bunun dışında arada bir canlı bir şekilde ötüyor ve kafesinde geziniyor idrarında çok hafif bir sulanma var ama daha öncede olmuştu aminosol koydum suyuna veterinerin söylediği ölçüde ekstra birşey yapmam gerek mi daha önceki kuşumda yine banyoya bağlı bi sebepten elimde ölmüştü o yüzden baya bir telaşlandım (bu arada kuşum 1 yaşında) teşekkür ederim şimdiden

silsenizde muhtemelen çıkmamış olabilir o rahatsız ediyordor belki bir kap su koyun içine girip yıkanıcak mı bakın

sitrese girmiştir o zaman sıkıntı olmaz belki dışkısı biraz sulu olur bir süre

Benim kuşum vakti zamanında çorba dolu kaseye girdi. Telaşlandım ve sildim, e haliyle ıslandı. Hasta olacak diye korktum fakat bu ıslanmanın az olduğu taktirde kuşlar için yararlı olduğunu öğrendim ve şu an oda spreyi kutusuna doldurduğum suyla kuşlarımın ayda bir kanadını nemlendiriyorum. Stresle falan alakası yok. Kuşun gayet normal hareketler sergiliyor Kuşlar doğal olarak temizlenmeyi seven hayvanlar zaten :)

İshal olayı içinse sana önerim;
Kuşları sıcak ortamda tutman.
Suluklarını düzenli olarak yenilemen çünkü bol miktarda su kaybederler.
Yakınımın tavsiyesiyle ishal olan kuşların suluklarına 2-3 damla elma sirkesi damlatıyorum.
İshal olmayan kuş içsede zararı yok aksıne faydası var kuşun tüylerinin daha endamlı,gür,
parlak olmasını sağlar.

Benim kuşum vakti zamanında çorba dolu kaseye girdi. Telaşlandım ve sildim, e haliyle ıslandı. Hasta olacak diye korktum fakat bu ıslanmanın az olduğu taktirde kuşlar için yararlı olduğunu öğrendim ve şu an oda spreyi kutusuna doldurduğum suyla kuşlarımın ayda bir kanadını nemlendiriyorum. Stresle falan alakası yok. Kuşun gayet normal hareketler sergiliyor Kuşlar doğal olarak temizlenmeyi seven hayvanlar zaten :)
kuşun karakteri çok önemli bir önceki kuşum su gördümü dayanamaz girerdi eğer su koymazsam suluktan yıkanmaya çalışırdı şuan sahip olduğum kuşa banyo koyuyorum içine salatalık koyuyorum girsin diye istemiyor, ben yıkayıp silmeye kalkıncada haliyle sitrese girebiliyor

Geri