Banyoda yıkayabilirmiyim?

Ben ilk önce çeşme altında yıkadım,dünde dediğiniz şekilde yağmurlama yaptım,benim zilli suyu sevmiyor,onun için kendini kafes içinde ordan oraya atıyordu,yağmurlama ile banyo yaptıktan sonra havlu ile üşümesin diye ıslaklığını aldım,saç kurutma makinasını çook uzaktan tutarak nemli yerlerini kuruttum,kafesin içine bıraktığımda kendi tüylerini düzelti,kafes üstünede üşümesin diye tülbent bıraktım ,sabah tülbentini aldım,yerdeki tabaktaki fıstıkları etrafa saçmaya başladı,hava soğukken değil sıcakken yaptırın banyoyu ve ılık su içinde fazla yaş olmadan hemen suyun altından alın,havlu ile poposunu silmeyi unutmayın,benim zilli kendi kendine silemiyor

Olmaz hasta olurlar siz banyo yaptırmayın onlara banyoluk takın isterseler kendileri yaparlar

Bende bitane kuş var banyo yapmaya hasta marul koyuyorum kafese gidiyor kendini marula falan sürüyor kanatlarını açıp marula değdiriyor.genelde tabağın içine koyuyorum suyu ordan banyo yapıyor geçen ayıptır söylemesi çorba içiyorum alışmış tabakta banyo yapmaya çorbanın içine giriyordu az kalsın :)

Geri