banyo

trnexusofficial

Meraklı Üye
Merhabalar. Bugün elimi yıkarken muhabbet kuşum elime konup suyla oynadı. Su sıcaktı. Üşütmeyecek ve kavurmayacak; tam ideal sıcaklıktaydı. Fakat tedirgin oldum, onu hasta etmek istemedim. Çok ıslanmamıştı. İzin vermedim çok ıslanmasına. Isıtıcı karşısına belli bir mesafeyle koydum. Tüyleriyle oynaya oynaya kurudu. Fakat son günlerde okuldan geldiğim zaman gözlemlediğim kadarıyla biraz titriyor oluyor. Belki de yeni uyanmış bilemiyorum fakat şüpheliyim. Onu hasta etmek, kaybetmek istemiyorum. Dışkısı normal, fakat sürekli dışkısını toz ediyor. Eskisi gibi hareketleri çok hiperaktif. Şu an da kabarık. Işık sönük , masa lambam yanıyor. Belki uyuyor ama bilmiyorum hasta olabileceğinden korkuyorum. Pimpirikliyim bu konuda. Şu an ne yapabilirim? Önlem ne alınabilir? Hastalık sözkonusu mudur?

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duş ihtiyaci var belliki. Aşırı sicagada maruz kalmasi sorun teşkil eder. Ortam cok serin ve ruzgar akimi yoksa hasta olacgini sanmiyorum. Saat suan 00.42 ve kus icin gec vakit. Normalde 12 14 saat yatmalari gerekli ve suan kabark olmasi uykuyla alakali olacagini dusunuyorum. Yinede yarin kendi resmi ve dışkısını atarsanz ustadlar daha saglkli yonlendirme yapabilir.

Evham yapmayın kuşun birşeyi yok. Ayrıca bırakın banyo yapsın. Cereyan olmadığı sürece hastalanmaz.

Duş ihtiyaci var belliki. Aşırı sicagada maruz kalmasi sorun teşkil eder. Ortam cok serin ve ruzgar akimi yoksa hasta olacgini sanmiyorum. Saat suan 00.42 ve kus icin gec vakit. Normalde 12 14 saat yatmalari gerekli ve suan kabark olmasi uykuyla alakali olacagini dusunuyorum. Yinede yarin kendi resmi ve dışkısını atarsanz ustadlar daha saglkli yonlendirme yapabilir.
Aşırı sıcak gibi bi durum sözkonusu değil, mesafeyi ayarladım.

banyo yapmasına izin verin ayrıca elektrikli soba karşısına koymayın bir daha o hasta eder ortamda ceryan yok ise kendi kendine kurur

Çarpar çünkü sen karşısında durunca ısıtıcının rahatsız olmuyormusun
Hocam onun mesafesini tabii ki ayarlıyorum. Hayvan kavrulsun diye 5cm yakınına koymuyorum. Sıcağı hafiften hissedip, üşürse yakınına gitmesini sağlıyorum. Üşürse yanına gidiyor, üşümezse uzağındaki tünekte kalıyor.

Hocam onun mesafesini tabii ki ayarlıyorum. Hayvan kavrulsun diye 5cm yakınına koymuyorum. Sıcağı hafiften hissedip, üşürse yakınına gitmesini sağlıyorum. Üşürse yanına gidiyor, üşümezse uzağındaki tünekte kalıyor.

öylemi peki o zaman kusura bakmayın keyifli hobiler

Estağfurullah hocam, bilgilendirme için teşekkür ederim. Size de iyi hobiler.

Geri