Banyo

Fatih Sultan Mehmet

Meraklı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşuma bir türlü banyo alışkanlığı kazandiramadim. Su koyuyorum ilgilenmiyorlar. Musluk açıyorum hiç oralı değiller. Onlara bu alışkanlıği nasıl kazandirabilirim?

Yazın banyo yaptiriyodum ve koyar koymaz dişi kuş giriyodu erkek bu ne yapiyo diye bakiyodu ve orali bile olmadi yani banyo yaptirmak zor benimki korkudan girmiyo seninki korkmadi halde girmiyosa zorlama hem kış geldi hasta olur

Arkadaşlar muhabbet kuşuma bir türlü banyo alışkanlığı kazandiramadim. Su koyuyorum ilgilenmiyorlar. Musluk açıyorum hiç oralı değiller. Onlara bu alışkanlıği nasıl kazandirabilirim?
Banyosunun üst kısmına yeşillik as nane maydonoz gibi merak edip gelecekler gagalamaya çalışırken suya girecekler bu şekilde yavaş yavaş alışırlar. Defalarca denendi ve başarı elde edildi:D

Kış için söylemiyorum :) Kendimce evde sistem kurdum sırf onlar banyo yapsın diye hiç oralı bile olmayınca insan bozuluyor :) Sağlıklari için yapsınlar diyorum emek falan değer de..

Ben de aynalı küvet almıştım. Gelip küvetin kenarında tüneyip aynaya bakıyor hiç suya girmiyordu. :D Ama çok sıcak havalarda suya gireceğini düşünüyorum önümüzdeki yaz.

ufak kaplara 1,5cm kadar derinlikte içme suyu koyar içine de 1 çay kaşığı elma sirkesi atar 3-5 dal da maydanoz ve taze nane vs.. attın mı uça uça geliyor salmadaki tüm kuşlar :) tabi yaz mevsiminde ;)

Geri