Babası çok dövmüş ne yapmam lazım

özlem1761

Yeni Üye
Kuşun kafası çok kötü baya dövmüş 1 hafta oluyor yarası kabuk tuttu her gün krem sürüyorum bugün daha yeni yeni yem yemeye başladı başka ne yapmam lazım kuşun durumunu gördükçe üzülüyorum kusu başkasından aldım lütfen yardımcı olun bilinçsiz birşey yapmak istemiyorum kafasındaki tüyler çıkarmı yasarmi çok zayıf
20170505_184105.jpg
20170505_184115.jpg

Kanama var ise batikon sürebilirsiniz. Bunun yanında neo terramycin krem sürebilirsiniz. Yem kıramıyorsa sizin elle beslemeniz gerekecektir. Kırabiliyorsa dal darı aspur gibi daha kolay kırılabilen yemlerin kafeste olması yorulmadan yem yemesini sağlayacaktır.

Kanama var ise batikon sürebilirsiniz. Bunun yanında neo terramycin krem sürebilirsiniz. Yem kıramıyorsa sizin elle beslemeniz gerekecektir. Kırabiliyorsa dal darı aspur gibi daha kolay kırılabilen yemlerin kafeste olması yorulmadan yem yemesini sağlayacaktır.
Yarası kabuk bagladi terramycinde sürüyorum yem kirmaya bugün başladı elle besleniyordu tüyleri yeniden çıkması için ne yapabilirim

Yarası kabuk bagladi terramycinde sürüyorum yem kirmaya bugün başladı elle besleniyordu tüyleri yeniden çıkması için ne yapabilirim
yara kabuk baglamis hayati tehlikesi gecmis tuyleri icin koku gittiyse birsey yapamazsiniz gitmediyse zaten kendiliginden geri cikacaktir vitaminle falan

benim ilk kuşumu annesi dövmüştü yaşar merak etmeyin ama muhtemelen kel kalacak

Tüyleri büyük ihtimalle çıkar. Bu yara kuşu öldürmez enfeksiyon falan kapmazsa. Uğur beyin dediği gibi teramiycin sürün günde iki kez. Ayrıca Amino asit ve B kompleks vitamini içeren bir ürünle destekleyin kuşu. Vitamini suya katacaksanız Suyunu az hazırlayın ve mümkün olduğu kadar sık değişin. Örneğin 4 saatte bir. Hasta olduğu için demiyorum sağlıklı kuşlarda da öyle yapın. Suda İlaç olmasa bile her gün taze su verin.

Tüylerin çıkıp çıkmaması hücrelerin zarar görüp görmemesine bağlıdır. Bu dönemde B vitamini takviyesi faydalı olur.

Cevaplariniz için çok teşekkür ederim ama Vitamin için daha çok küçük değilmi

Geri