Büyük dişi küçük erkek

Burak YURDAKUL

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar,yaklaşık 2 aydır baktığım erkek muhabbet kuşumun yanına dün bir tane dişi aldım dişi yaş olarak erkekten biraz büyük ama erkek cüsse olarak daha kalıplı dişiden,erkek şuan için üreme çağında değil yaklaşık 5 aylık aldığım yerde dişinin 1 yaşlarında olduğunu söyledi daha doğrusu dişinin koyu yeşil olması benim dikkatimi çekti ve aldım şuan için bir sorun yok gibi dişi kendi halinde takılıyor erkek biraz hareketli ama ürkek yanaşıyor dişiye kavgadır birbirlerine vurmadır daha görmedim ilerisi için eş tutmalarına engel olur mu dişinin büyük erkeğin küçük olması yardımcı olursanız sevinirim.
Dişi:

Erkek:

Yaş önemli değil dişinin erkeği beğenmesi önmli. Ayrıca niye beğenmesin ki bulmuş çıtır erkeği :D

Selçuk bey umarım öyle olur bulmuş fıstık gibi genç erkeği daha ne olsun :) Peki dişi kaç yaşlarında yorum yapabilecek olan var mı?

Ben dişiyi 1 yaşından büyük tahmin ediyordum inşallah dediğiniz gibidir o zaman sorun olacağını sanmam şuan için kavga dövüş yok izlemlerime göre dişi yanaşıyor erkeğin ağzına doğru yem vermesini bekliyor sanırsam ama erkek daha küçük olduğu için olayı idrak edemiyor diye düşünüyorum:)

Şimdi arkamı bir döndüm bu vaziyette gördüm çok şaşırdım ve sevindim benim idrak edemiyor dediğim Çakıl efendi adeta gözüme baka baka 'oğlun eskisi kadar masum değil baba' dercesine gördüm :D şaka bir yana anlaştılar sanırım erkek ergenliğe ulaştığı zaman yavruları almakta kısmet olur inşallah.

Geri