Böceklenmiş yem

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Emrrre
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Emrrre

Meraklı Üye
Bu aspir böceklenmiş sizce ne yapabilirim

Yem böceklenmiş ise o yemleri atın kuşlara vermeyin.

Bu yemler nasıl saklanır anlamıyorum kuru güneş almayan bir yerde habire böceklendi bazı yemlerim

Geçen bende yemlikte yemleri üflerken küçük yeni oluşmaya başlamış kurtçuklar fark ettim bütün yemi döktüm yenisini koydum , azaldıkça üflüyüp yeni yem ekliyordum altta kalanlar en sonunda kurtlandı heralde. Yem paketine de baktım bişey yoktu böcek ağ vs. yemlikte dura dura oldu heralde.

Geçen bende yemlikte yemleri üflerken küçük yeni oluşmaya başlamış kurtçuklar fark ettim bütün yemi döktüm yenisini koydum , azaldıkça üflüyüp yeni yem ekliyordum altta kalanlar en sonunda kurtlandı heralde. Yem paketine de baktım bişey yoktu böcek ağ vs. yemlikte dura dura oldu heralde.

Ben öyle durumlarda yemliklerdeki yemler yarısına kadar boşalana değin üflüyorum, hiç ekleme yapmıyorum. Sonra da yemleri yemlikten çıkarıp bir güzel elekten geçiriyorum. Tek bir yemliğe koyuyorum. Onu da nerdeyse bitene kadar öyle kullanıyorum. Sonra dipte kalanlar artık iyice tozlanmış oluyor. Onları atıyorum, yemlikleri yıkayıp yeni yem koyuyorum. Tavsiye ederim. Zaten yemlikleri çok doldurmamak gerekiyor.

Günlük bir buçuk tatlı kaşığı yem koysanız akşama kadar ara ara üfleyip bitince de yine 1 buçuk tatlı kaşığı koyarak yenilemeyi tavsiye ederim ben bu şekilde yapıyorum dediğiniz gibi bir durumla karşılaşmadım bu zamana kadar.

Şimdi sürekli alamıyorum,bir kerede 5 kilo felan alıyorum mecbur,plastik bidonlarda saklıyorum ve güneş ışığı almayan bir yerde, sizce nasıl muhafaza edebilirim hayvanlarıın yemide bitti korkudan yem alamıyorum, vericem para hiç olacak yem ,bilen biri varsa sevinirim

Geri