Aynı kuluçka kardeşler eş olur mu?

Muhabbetuna

Meraklı Üye
Aynı kuluçkada iki farklı yumurtadan çıkmış kuşlar ayne kefste beslenirse ilerde eş olur mu. Olursa ve çiftleşirse herhangi bir sıkıntı olur mu?

Aynı kuluçka kardeşlerinin eş yapılmaları tavsiye edilmez.

Riske girme, sakat dogabilecek yavrular yuzunden vicdan azabi cekme.

Aynı kuluçka kardeşler eş olur olmasınada . olabilecek yavrular yuzde 80 sakat dogar. O yuzden tavsiye edilmez. Birde hocam başka kuslarla imkanın yok mu niye 2 kardesı es yapmak ıstıyorsun. ırk veya renkse aynı ırk ve renk ılan ver takasa direk baska aileden bir yavru al. sonuc sıkıntısız ve guzel olur

Aynı kuluçka kardeşler eş olur olmasınada . olabilecek yavrular yuzde 80 sakat dogar. O yuzden tavsiye edilmez. Birde hocam başka kuslarla imkanın yok mu niye 2 kardesı es yapmak ıstıyorsun. ırk veya renkse aynı ırk ve renk ılan ver takasa direk baska aileden bir yavru al. sonuc sıkıntısız ve guzel olur

Anladım teşekkürler. Yok ben sadece merak etmiştim. Şuan eş çiftim var da inşalah yumurta almayı planlıyorum. Çıkan kuşlardan erkek ve dişi alıp beslesem diye düşünüyodum o yüzden sordum yani öylesine bir merak çok önemli değil :)

Anladım teşekkürler. Yok ben sadece merak etmiştim. Şuan eş çiftim var da inşalah yumurta almayı planlıyorum. Çıkan kuşlardan erkek ve dişi alıp beslesem diye düşünüyodum o yüzden sordum yani öylesine bir merak çok önemli değil :)
o vakit kardeş bu forumdan aynı şehirde kuş besleyenler vardır .. iletişime geç yavru aldığında karşılıklı takasa girip 2. genç eşi oluşuturursun ancak unutma en erken 6-8 ay olmadan yuva ve benzeri takılmaz (kuslar hazır değilse zaten takılmaz)

o vakit kardeş bu forumdan aynı şehirde kuş besleyenler vardır .. iletişime geç yavru aldığında karşılıklı takasa girip 2. genç eşi oluşuturursun ancak unutma en erken 6-8 ay olmadan yuva ve benzeri takılmaz (kuslar hazır değilse zaten takılmaz)

3 senedir falan bende olan erkek kuşuma 2 ay falan önce yetişkin dişi aldık. Yuvalık taktım. Mineral blocak, kalamar kemiği, kuş kumu, ballı kraker, kızıl daldarı veriyorum. Yemlerine nijer ve kenevir katıyorum. Ve Ay içersinde 1 hafta sürekli E vitamini koyuyorum sularına. Dişi baya Yuvalığa girip çıkıyor ama erkek kuş aşırı yaklaşınca vururyor. Erkek kafes tellerine yada tavana gidiyor. Sonra yine dişinin yanına gidiyor ara sıra besliyo falan ama hala çiftleşmediler

1. cift gunde 10 -12 saat uyuyabiliyormu 18 den sonra ısı karanlık odada sabah 6 ya kadar uyusunlar dinlensinler.
2. yerden 1.5 2 m yuksektemı
3. sakin bir ortamda mı
4. oda sıcaklıgı 17-25 (ideal 17-20)
bu 4üoldugunda yuzde 80 çiftlesme gercklesıyor

1. 18 den sonra bulundukları ortam karanlık
2. 40 cm falan yüksekteler
3. Holde duruyolar ara sıra geçiyoruz sadece onun dışında sessiz.
4. Oda sıcaklığı normal sıcaklık

1. 18 den sonra bulundukları ortam karanlık
2. 40 cm falan yüksekteler
3. Holde duruyolar ara sıra geçiyoruz sadece onun dışında sessiz.
4. Oda sıcaklığı normal sıcaklık
kuşlar insanlara göre yüksekte olduğunda kendini rahat hisseder ne kadar yüksek o kadar rahat. ve uyku sırasında sık sık rahatsız ediyorsanız sakin bi odaya alın

Geri