ayakları daha da kötü oldu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mrvvv
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mrvvv

Yeni Üye
D93D5F3E-DE79-4D88-B6E1-1E0C1884560A.jpeg
742F686A-9102-43D0-883E-58E15C3F5516.jpeg
arkadaşlar 35 günlük civarı olan yavrumun durumu kötüye gidiyor veteriner kalsiyum eksikliğinden böyle toparlanır belki ayakları çok güçsüz ve yamuk demişti tünwkte zor durmaya başladı sürekli yere düşüyor elimdeki gibi duruyor ayaklarını iyice kullanamayacak hale geldi bu gün dikkat ettim azda olsa yem kusuyor
İnternetten omnivit aldım probiyotik diazyme aldık bu gün gelecekler bunları kullanmaya başlayacağım küçükken hiç bir sıkıntısı yoktu sanırım yuvadan attıkları zaman bişeyler oldu ben ayağı incinmiştir dedim ama durumu kötüye gidiyor lütfen yardımcı olun

SENİN yerinde olsam selçuk hocaya sorarım, bildiğim kadarı ile benim kız hasta olduğunda da ilaç verdiler,baktım toparlayamıyor kendini,veterinerin verdiği ilacı sabah akşam 2 damla direk ağzından verdim, zilli bir iki gün sonra kendini topladı,şimdi evin heryerinde geziyor

8EAA1164-45FD-4A06-A418-1311035AC422.jpeg
@Selçuk YÜKSEL
Selçuk hocam sizin önerdiğiniz omnivit ve diazyme prebiyotik aldım bu gün lakin bunlar dışında ne yapabilirim çok üzülüyorum kafeste üç yavrum daha var dikkatsizlikten sürekli tünekten düşürüyorlar hayvanı başka kafese aldığımda da durmuyor kendini ordan oraya atıyor arkadaşlarının yanına gitmek istiyor , akşamdan beri bakıyorum sitelere felç olabilir mi diye ya yem yiyor şükür az da olsa su da içiyor kendini zorluyor kafeste tırmanmaya ama sürekli düşüyor tabi sonunda olduğu yerde elimdeki gibi yatıyor çok uysal ve güzel bir hayvan kaybetmek istemiyorum ayakları bu gün çok hissizdi lütfen yardım edin bana veterinerler hiç bişey anlamıyor İnan’ın çıkarıp hayvanı soğuk havaya rağmen götürdüm verdiği vitaminin bile tarihi geçik çıktı gittim tekrar azarladım

farklı kafes farklı ortam yani, başka odaya alıp,üzerine tülbent yada hafif polar battaniye ile hava alacak kadar açık bırak

Dediğim takviyeleri kullanın. Eczaneden ferrum fort damla da alın. 3 gün çeyrek suluğa 2 mercimek tanesi kadar omnivit ve probiyotik. 3 damla da ferrum katın. Sonra sadece probiyotik katmaya başlayın ve bir hafta sonra haftada 2 gün peryotlarla vitamin her gün probiyotik şeklinde uzun bir süre.

Geri