Ayak Yaralanması

weedsmokerzeus

Yeni Üye
Merhaba ben muhabbet kuşumü daha yeni aldım alalı 1 hafta falan oldu resimlerde görüldügü gibi ayağını pek kullanamıyor diger tara basım yürüyo aldığımda böyle degildi ucarken oldu sanırım alıskın degildi son 2 gündür böyle sizce ne olabilir tedavide yapıyorum inciltmeden terramycin kremi sürüyorum feyda eder mi ? Ve bu arada resimdede göruldügu gibi diskini neden yapisiyor hani sürekli olmuyor ama bir sıkıntı olur mu yardımcı olabilen varsa çok sevinirim insanın gözüne cidden uyku girmiyor aklım onda cevaplarınızı bekliyorum.Ve resimde sakat ayak resimde bakinca sol ayak oluyo ve eldiven takiyorum haddinden fazla isiriyo kanatiyor önlem alıyorum :)
128d49592279c24bf8e85d0b60dde885.jpg
ca66a9734f9558959253f067a74597b3.jpg
3dd22f7c60669ad06b0434974c54eeb5.jpg
f999f5f6fe6646d77da36fe6b9a74b8e.jpg

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle terramiycin bir çeşit antibiyotik kremdir o kremi incinmeye veya şişliğe sürmen fayda etmez aksi halde deri altında gereksiz birikmesinden dolayı ters etki yani zarar yapabilir. İkinci olarak uçarken olduysa büyük ihtimal incilme olmuştur ancak bu olay resimle veya bir anlatma ile anlaşılacak bir olay değildir, bir veteriner hekime göstermende fayda var :) Geçmiş olsun.

Öncelikle terramiycin bir çeşit antibiyotik kremdir o kremi incinmeye veya şişliğe sürmen fayda etmez aksi halde deri altında gereksiz birikmesinden dolayı ters etki yani zarar yapabilir. İkinci olarak uçarken olduysa büyük ihtimal incilme olmuştur ancak bu olay resimle veya bir anlatma ile anlaşılacak bir olay değildir, bir veteriner hekime göstermende fayda var :) Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim ilgi alakanız için ama veterinelere pek güvenemedigimiz icin buralardan bilgi toplamaya çalışacagim o zaman o kremide hiç sürmiyeyim ben biraz daha beklemeye devam edeyim kendi kendilerini iyileştirdiklerini duymuştum yada son secenek götürecegim :)

Veterinerlere neden pek güvenemediğinizi anlıyamadım doğrusu, herhalde karşılaştığınız veteriner bilgisizin tekidir. Oysa ben bir veteriner teknisyeniyim bence başka bir veteriner hekime göründürmelisiniz Hayvanınızı. Tekrardan geçmiş olsunç :)

Veterinerlere neden pek güvenemediğinizi anlıyamadım doğrusu, herhalde karşılaştığınız veteriner bilgisizin tekidir. Oysa ben bir veteriner teknisyeniyim bence başka bir veteriner hekime göründürmelisiniz Hayvanınızı. Tekrardan geçmiş olsunç :)
Evet bilgisizlik ve davranışlarından pek hoşlanmadım açıkçası.Peki götürmeden iyileşme imkanı varmıdır.Fazla.yük vermeden kullanıyor tuneklere falan cıkıyor iniyor ama korkarak yapıyor benimde icim gidiyor evde onu izlerken tekrar teşekkür ederim [emoji4]

Kesin cevap vermek istemiyorum ama dediğiniz tabire dayanarak hafif kullanabiliyorsa kırık yok diyebiliriz ancak incinmiştir oda normal olarak biraz acı versede elbet iyileşecektir, ama bir başka açıdan bakarsa Tanrı korusun çatlak olma ihtimalide var şişlik ve kızarıklık belirtisidir. Veterinere başvurmanızın isteği vericeği ilaçla beraber iyileşme sürecini hızlandırması, dediğim gibi bir teknisyeni ilaç konusunda yanlış bilgi vermek istemiyorum :)

Kesin cevap vermek istemiyorum ama dediğiniz tabire dayanarak hafif kullanabiliyorsa kırık yok diyebiliriz ancak incinmiştir oda normal olarak biraz acı versede elbet iyileşecektir, ama bir başka açıdan bakarsa Tanrı korusun çatlak olma ihtimalide var şişlik ve kızarıklık belirtisidir. Veterinere başvurmanızın isteği vericeği ilaçla beraber iyileşme sürecini hızlandırması, dediğim gibi bir teknisyeni ilaç konusunda yanlış bilgi vermek istemiyorum :)
Anlıyorum sizide o zaman yol gözüküyor bize en iyisi gitmek içim yanacagina dışım yansın çok teşekkür ederim :)

Geri