Ayak tutmuyor

veysel boz

Meraklı Üye
Herkese iyi akşamlar kuluçkada olan dişi muhabbetimin sağ ayağı tutmuyor kendini kafese asıyor bundan yaklaşık 3 ay öncede kuluçka döneminde aynı sorun mevcuttu ayağı tutuldu bende yavruluğu ve yumurtaları almıştım yem bile yiyemiyordu zor güç toparladık eski haline döndü yine eşe attım 13 gün önce ilk yumurta geldi 5 tane yumurtladı iki gündür aynı sorun mevcut neden böyle oluyor ne yapayım yine yavruluğu almalımıyım aşırı halsiz ve bitkin ama ısrarla yatmaya çalışıyor

hafif yağlandılar ama fotoğrafta daha iri gözükmüşler o kadar yok yağlanmayla ilgisi olduğunuda pek sanmıyorum ilk kuluçkasın da yağlanma yoktu hiç

Kuşların kafesi biraz küçük sanırım ve bundan dolayı Selçuk hocamında dediği gibi yağlanma gözüküyor. Yuvalığınızda problemli gibi duruyor

B kompleks vitamini içeren Multivitamin ve mineral desteği verin. yuvalığı veya yumurtaları almayın. bir gün Multivitamin ertesi gün mineral sonraki gün multivitamin sonraki gün mineral toplamda 4 gün. Daha sonra da sürekli probiyotik desteği verin. Düzelir diye umuyorum.

yuvalıgı acilen degiştir..buyuk yuvalık koy..stresten kuruma hastalıına yakalanmıs..

D vitamini , B kompleks vitamini , Demir ve protein desteği verin. Bunların hepsini barındıran bir multi vitamin kullanabilirsiniz. Hastalıktan değilse düzelecektir.

Geri