Ayağındaki sorun

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan snntl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

snntl

Yeni Üye
Merhaba. Yaklaşık 2 ay önce arkadaşımdan bir yavru aldım. ilk aldığımda sağ ayağını sürekli çekip duruyordu, veterinere götürdüm kırık veya çıkık olmadığını söyledi, dinlensin geçer dedi ve gerçekten de geçti gibi. Şimdi her iki ayağında da var ama sol ayağını daha fazla havada tutuyor, yürümüyor, tutmasında herhangi bir sorun yok onun için felç olduğunu düşünmüyorum, sürekli göğsünün üzerine yatıyor ve ayağını kaldırıyor yürürken de gagasından destek alıyor sürekli. bacağında bir şey mi var diye baktım, anlamaya çalıştım, masaj yaptım her defasında masaj yapınca veya biraz oynadıktan sonra kakasını sulu yaptı. sizce sorun ne olabilir?

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    172 KB · Görüntüleme: 33
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    191.1 KB · Görüntüleme: 34
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    186.4 KB · Görüntüleme: 31
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    172.6 KB · Görüntüleme: 34
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    213.1 KB · Görüntüleme: 31
Kayrıyor, kavramada sorun yok, tutunuyor da. Kuruma hastalığı var şuan ilaç tedavisi uyguluyorum ama onunla işgili olduğunu sanmıyorum

Kayrıyor, kavramada sorun yok, tutunuyor da. Kuruma hastalığı var şuan ilaç tedavisi uyguluyorum ama onunla işgili olduğunu sanmıyorum
Onla alakasızdır. Kuruma tanısını hekim mi koydu geçmiş olsun. B vitamini açısından zengin taze meyve sebze vermeniz iyi olur.

Malesef hekim anlamadı kurumayı, üretim yapan bir arkadaşım farketti

Veterinere ayağı için ilk götürdüğümde ishali var dedi ve divitsol verdi, düzeldi ishali ama tekrar başladı. Doktora ayağı için ikinci defa götürdüğümde göğsünde morluk olduğunu görünce sıkışmıştır, geçer dinlenince dedi. Üretim yapan arkadaş göğsüne morluk iöin bakınca göğüs kemiğinin dışarı çıktığını jilet göğüs tabir edilen şekilde olduğunu kuruma hastalığı belirtilerinin olduğunu söyledi. Su gibi olmamakla birlikte ishal, halsizlik, jilet göğüs ve morluk vardı, iştahsızlık yoktu. Mikostatin verdim önce düzeldi gibi oldu canlandı, iki gündür yine halsiz, kabarık duruyo, bugün flucan vermeye başladım bakalım düzelecek mi

Veterinere ayağı için ilk götürdüğümde ishali var dedi ve divitsol verdi, düzeldi ishali ama tekrar başladı. Doktora ayağı için ikinci defa götürdüğümde göğsünde morluk olduğunu görünce sıkışmıştır, geçer dinlenince dedi. Üretim yapan arkadaş göğsüne morluk iöin bakınca göğüs kemiğinin dışarı çıktığını jilet göğüs tabir edilen şekilde olduğunu kuruma hastalığı belirtilerinin olduğunu söyledi. Su gibi olmamakla birlikte ishal, halsizlik, jilet göğüs ve morluk vardı, iştahsızlık yoktu. Mikostatin verdim önce düzeldi gibi oldu canlandı, iki gündür yine halsiz, kabarık duruyo, bugün flucan vermeye başladım bakalım düzelecek mi
Ayağı için krem kullanıyor musunuz?

Herhangi bir yara veya görünen bir şey yok onun için kullanmıyorum, ne kullanacağımı da bilmiyorum

Ayağında görünür bir şey yok ama ödem var gibi tam anlayamadım, onun için ne yapabilirim

Evet biraz sulu, bazen düzeliyor bazen yine böyle oluyor, dal darı veriyorum bende

Düzeltmek için çok şey denedim ama hep böyle

Flucanı kaç gündür kullanıyorsunuz, etki görmediniz mi? Vücudunu biraz dinlenmeyr alın.

Geri