Ayağına Basamayan Muhabbet Kuşu Sahiplendim Yardım

ömr.

Yeni Üye
Bugün Petshopta ayağı kırılmış bir Muhabbet Kuşu gördüm ve nasıl olduğunu sordum petshop sahibi sebebini bilmediğini bir sabah öyle bulduklarını söyledi ve hiçbir müdahale etmeden kaderine teslim etmişlerdi.Kıyamadım sahiplendim kuşu daha önce de aynı yerden engelli bir kuş sahiplenip tedavi etmiştim. Bugün sahiplendiğim kuşun bacağında sorun yok fakat parmaklarında herhangi bir hareket yok hissizleşmiş diyebilirim. Bacağında morarma şişlik vs. yok, uçmasında da herhangi bir sorun yok. Kuşun fotoğraf ve videolarını ekliyorum tanı koyacak ve tedavi önerecek tecrübeli hocalarımdan destek bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20220428_005935_646.jpg
    IMG_20220428_005935_646.jpg
    117.4 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20220428_005930_846.jpg
    IMG_20220428_005930_846.jpg
    164.5 KB · Görüntüleme: 19
Bu arada bulunduğum şehirde kanatlı hayvanlardan anlayan veteriner yok.

Eğer kırık varsa kanatlı uzmanında tedavi edilmesi alçıya alınması gerek siz kendini maalesef tedavi edemezsiniz

Eğer kırık varsa kanatlı uzmanında tedavi edilmesi alçıya alınması gerek siz kendini maalesef tedavi edemezsiniz
Bugün bir veterinerle görüştüm ve kuşu götürüp gösterdim ayağını eliyle muayene etti ve kırık görünmüyor dedi muhtemelen sinirler zedenlenmiştir diyip enjektöre Vitamin çekip verdi her gün suyunu değiştirip suyuna eklememi söyledi. Bulunduğum şehirde kanatlı uzmanı yok o yüzden foruma yazıp tecrübeli veya başına gelen insanlardan fikir almak istedim. Veterinerin dediğini uyguluyorum ama yine de içim rahat değil umarım tecrübeli biri yardımcı olur burdan.

Geri