ayırma yöntemi

oguzhan5881

Meraklı Üye
size ayırma yöntemi işe yararmı sağlıklı sonuç alırmıyım eş kuşlarım var 1 yıldır beraberler hala yumurta olmadı sizce ayırma yöntemi kullanmalımıyım ?

Başka bir problem var bence 1 yıldır bşey olmamışsa bulunduğu ortam yada bakımı ile alakalı bir sorun var demektir. Bunların hiç biri değil diyorsanız kuşlarda bir üreme sorunu olabilir özellikle dişiler belli bir zamana gelince boşta olsa yumurtlarlar eğer iyi bakılıyorlarsa

Başka bir problem var bence 1 yıldır bşey olmamışsa bulunduğu ortam yada bakımı ile alakalı bir sorun var demektir. Bunların hiç biri değil diyorsanız kuşlarda bir üreme sorunu olabilir özellikle dişiler belli bir zamana gelince boşta olsa yumurtlarlar eğer iyi bakılıyorlarsa
dişi kuş ile 3. yılımdayım erkeği alalıda 1 seneyi geçti hemen eş oldular . Daha önce boş yumurtlama falan olmadı kuşun vitamin yem olarak hiç bişeyini eksik etmem herşeyini yapar çok da güzel bakarım ama olmadı . erkekle çok iyi anlaşıyorlar devamlı yem kusuyor yuvayla ilgileniyolar ama 1 yıldır hala yavru yok

O zaman dişide bir sorun var Oğuzhan Bey bu dediklerinize göre çoktan yavrularını almanız gerekirdi.

Kızışmış durumda ise niçin ayıracaksınız ki onu anlamadım zaten eş oldular dediniz yem kusuyorlar dediniz çiftleşme olmuyormu

Kızışmış durumda ise niçin ayıracaksınız ki onu anlamadım zaten eş oldular dediniz yem kusuyorlar dediniz çiftleşme olmuyormu
bilmem internette çiftleşmeleri için ayırıyorlardı ordan gördüm benim kuşlar uzun süredir kızışmış şekilde duruyor erkek sürekli kur yapıyor zaten hatta bir fotoğraflarını atıp yumurtlayacakmı diye sorduğumda herkes yumurta var yazmıştı 2 ay önce falan ama şimdi poposu eski haline döndü ve yumurta yok

Benim fikrim naçizane. Bu namussuz kuşlar çok seçici olduklari yönünde. 1 yıldır eş olduğunu sanıyorsunuz aslında hiç eş olmamış olabilirler. Ya da yerlerini beğenmiyor, kendilerini güvende hissetmiyor olabilirler. Birde bazı Pet Shoplarda çift deyip takım deyip iki tane birbileri ile alakası olmayan kuşları yüksek fiyatlardan muhabbet kuşu tutkunu dostlara arkadaşlara giydiriyorlar. Bence tüm olasılıklari gözden geçirip kendi durumunu değerlendir. Her şeye rağmen olmuyor ise çare olarak eş değiştirme yolunu seç.

Benim fikrim naçizane. Bu namussuz kuşlar çok seçici olduklari yönünde. 1 yıldır eş olduğunu sanıyorsunuz aslında hiç eş olmamış olabilirler. Ya da yerlerini beğenmiyor, kendilerini güvende hissetmiyor olabilirler. Birde bazı Pet Shoplarda çift deyip takım deyip iki tane birbileri ile alakası olmayan kuşları yüksek fiyatlardan muhabbet kuşu tutkunu dostlara arkadaşlara giydiriyorlar. Bence tüm olasılıklari gözden geçirip kendi durumunu değerlendir. Her şeye rağmen olmuyor ise çare olarak eş değiştirme yolunu seç.
bende önceden dişi kuş vardı erkeği sonra kendim oldum ve eş olduklarını düşünüyorum birbirlerini kaşıyıp yem kusuyolar e erkek süreklide dişiye kur yapıor kuşlarımı değiştiremem hele dişiyi hiç olmaz bayaa alıştım ona

Bakın benim şahsi kanaatim kuş istedği ortam olmadığı için yumurtayı yapmıyor dişi. Bir eksik var kesinlikle. Bazen yumurta içerde eriyor Benimde böyle bir çiftim vardı hep örnek veririm herkese bir yıl hiç birşey yapmadılar yerini değiştirdim 15 gün sonra yumurtladı dişi ama yumurtalar boş çıktı.Sizdede böyle bir durum olabilir çok rahatsız ediliyor olabilirler ortamdaki aydınlatma bile rahatsız ediyor olabilir. Rica edtsem kuşunuzun bulunduğu yeri kafes görünüecek şekilde geniş açı çekebilirmisiniz.

Ben tahmin edeyim kuşlar sizin sürekli vakit geçirdiğiniz odada ve duvarda asılı değil. Değilmi ?

B
bende önceden dişi kuş vardı erkeği sonra kendim oldum ve eş olduklarını düşünüyorum birbirlerini kaşıyıp yem kusuyolar e erkek süreklide dişiye kur yapıor kuşlarımı değiştiremem hele dişiyi hiç olmaz bayaa alıştım ona
Bende onu diyorum dostum hemen ayırma tüm detayları gözden geçir derim

bu resimleri uzun zaman önce çekmiştim kuş yumurtlayacak demişlerdi
20160907_201146.jpg
20160907_201258.jpg

Her şeyi yaptığınızı düşünüyorsanız beklemekten başka çareniz yok o zaman. Eş kuşları ayırarak yumurtlamasını sağlayacak bir yöntem ben duymadım. Eş olmayan kuşlar için yapıldığını biliyorum ama eş olanlar için ayırarak nasıl yapılacağını bilen varsa anlatsın bizde öğrenmiş oluruz böylece.

Her şeyi yaptığınızı düşünüyorsanız beklemekten başka çareniz yok o zaman. Eş kuşları ayırarak yumurtlamasını sağlayacak bir yöntem ben duymadım. Eş olmayan kuşlar için yapıldığını biliyorum ama eş olanlar için ayırarak nasıl yapılacağını bilen varsa anlatsın bizde öğrenmiş oluruz böylece.
dişiyi iki dakika dışarıya çıkardım ayağına bakıyım diye erkek deli oluyor ona dokunduğum için

bide erkek ve dişi sürekli kafesin altına koyduğum kağıdı yırtıp yırtıp kenarlara atıyolar kafesin dışına falan atıyolar nasıl engel olabilirim

Geri