Ayırırsam sorun olur mu ?

Eyüp Ahmet ŞENTÜRK

Meraklı Üye
MERHABA ARKADAŞLAR,
Bir sorunum var benim profil resmimden de gördüğünüz gibi 1 çift muhabbet kuşum var 2 aylık ikiside mavi olan jumbo yeşil olan yerli bunlar bana alışmadıkları için bunları artık ayıracağım dışarı çkartıyorum hep dışardalar fakat bana alışmadıkları için elime sadece yem olunca geliyorlar zaten ben normalde çift almayıp tek alacaktım jumboyu aldım 4 gün besledim annem zorladı üzülüyormuş güya bende gittim yanına yerli aldım yerli kolayyumurta doğsun diye ve annemle bunu konuştuk şöyle bir karara vardık yan komşumuza vereceğiz o besleyecek fakat ikiside çiftleşme dönemine gelince yan yana getirecez yavrular bizim olacak böylece mavi kuşum (CESUR) da bana alışacak sizce bir sorun çıkarmı yani mavi kuşum eşinden ayrıldığı için bir şey olur mu ? Onsuzluğa alışırmı ? acil 3e kadar zaman var saolun şimdiden

kuşuna bağlı tabi ama 7 24 ilgilenecek zamanın yoksa kuş için kötü olur

geçende hep ilgilenemiyodum ben gelince kafesten çıkmaya çalııyordu sonra düzeliyordu her gün

Peki hadi diyelimki kuşu ayırdık bana alışana kadar mutlu olmucak üzgünlükten ölürmü ?

MERHABA ARKADAŞLAR,
Bir sorunum var benim profil resmimden de gördüğünüz gibi 1 çift muhabbet kuşum var 2 aylık ikiside mavi olan jumbo yeşil olan yerli bunlar bana alışmadıkları için bunları artık ayıracağım dışarı çkartıyorum hep dışardalar fakat bana alışmadıkları için elime sadece yem olunca geliyorlar zaten ben normalde çift almayıp tek alacaktım jumboyu aldım 4 gün besledim annem zorladı üzülüyormuş güya bende gittim yanına yerli aldım yerli kolayyumurta doğsun diye ve annemle bunu konuştuk şöyle bir karara vardık yan komşumuza vereceğiz o besleyecek fakat ikiside çiftleşme dönemine gelince yan yana getirecez yavrular bizim olacak böylece mavi kuşum (CESUR) da bana alışacak sizce bir sorun çıkarmı yani mavi kuşum eşinden ayrıldığı için bir şey olur mu ? Onsuzluğa alışırmı ? acil 3e kadar zaman var saolun şimdiden
Bence biraz üzülürler ama tekrar yanyana geldiklerinde mutlu olurlar çünkü benimde iki dişi kuşum vardı çok iyi dosttular kavgada ediyolardı ama dosttular sonra ayırdım kalanın yanına eş koydum unuttu heralde eski dostunu

alp hocam bende yeni öğrendim bunu forum nasıl kullanılır bölümünde böyle gösteriyordu bende hep böyle yapıodum ama bunu yeni öğrendim bu gün :D

gerekli taşımayı yapıyorum.

Kardeşim kuşları ayırma, neden dersen eğer, çiftleşme dönemine geldiklerinde bile ele alışkın kuş çok zor çiftleşiyor. eğer seninle oynayacak kuşun olmasını istiyorsan, gidip bir üreticiden tek olarak al, ayrı olarak ilgilenirsin. ama eş tutmuş kuşları ayırma, yazık.

Geri