Avuçlamak ?

ClydeShelton

Meraklı Üye
Yavru kuşumun ayağına krem sürerken mecburen avuçluyorum günde 2 defa sürüyorum kafesten cıkarıp koyarken de avucluyorum cunku ucmayı ve parmağıma çıkmayı bilmiyor ilerde güven sorunu yaratır mı ?

Kısa vadede korku olacaktır, ancak ilerleyen zamanlarda sizden zarar gelmeyeceğini anlayınca sorun olmaz
Bazılarını sürekli avuçlarken görüyorum ve kuşlarını gayet alıştırmışlar hiçte korkmuyorlar sizce devamlı kuşu avuçlamak zararlı mıdır ? önceki kuşlarımını zorunda kalmadıkça avuçlamadım ama yapanları görünce avucuma alıp sevesim geliyor :D

En sevdiğim kuşum profil fotoğrafımdaki. Eğitimli, car car konuşur, gel deyince gelir, git deyince gider. Kafesin kapısını açarım sakın dışarı çıkma derim, bekler, beklerken türlü şebekelik yapar, masada örneğin kaleme dokunup getir derim, binbir türlü çaba ile getirmeye çalışır. Ancak avuclanmayi hiç sevmez, can da yakmaz ama gagasıyla hafifçe ısırıp tutunarak çıkmaya çalışır. Birçok şeyi öğrettim ama çok istediğim sırt üstü yatıp ölü taklidi yapmayı öğretemedim. Karakter meselesi diyorum artık

En sevdiğim kuşum profil fotoğrafımdaki. Eğitimli, car car konuşur, gel deyince gelir, git deyince gider. Kafesin kapısını açarım sakın dışarı çıkma derim, bekler, beklerken türlü şebekelik yapar, masada örneğin kaleme dokunup getir derim, binbir türlü çaba ile getirmeye çalışır. Ancak avuclanmayi hiç sevmez, can da yakmaz ama gagasıyla hafifçe ısırıp tutunarak çıkmaya çalışır. Birçok şeyi öğrettim ama çok istediğim sırt üstü yatıp ölü taklidi yapmayı öğretemedim. Karakter meselesi diyorum artık
Bende avuçluyorum öptüğüm zaman duruyor kıpırdamadan 1 sn öpmeyeyim hemen gagalıuor acıtmadan çıkmaya çalışıyor o yüzden bende öğretemedim sırt üstünü

Geri