astım

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Glshkdmr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Glshkdmr

Paylaşımcı Üye
kuşumda astım var ve okaliptus yağı versem iyi gelir mi ?
nasıl kullanacağımıda yazarmısınız suyamı damlatmalıyım yoksa ağzınamı damlatmalıyım?

Ağzına vs damlatmayın. İçi kaynar su dolu kaba damlatın o kabı kafes yakınına koyun kuş buharını solusun.(kuşun kap içine düşmemesine vs dikkat edin kafes kapısı kapalıyken yapın)
Veterinere gittiniz mi ilaç tedavisi gerekebilir.

kuşlara bakan veteriner pek yok gitmedim açıkçası.
araştırdığım kadarıyla baytril damla iyi geliyomuş sizce verilirmi ?

Bu ilaç ağır gelebilir bence gidin veterinere. Daha hafif bir ilaçla en kısa sürede kuşum hastalığını atlatması sağlanabilir. Ayrıca taze meyve sebze vermeye önem verin. Cereyandan ve soğuktan koruyun kuşu.

çok iyi bakıyorum kuşuma bunun dışında hiç bi rahatsızlığı olmadı. Daha önce aviastım verdim ve işe yaradı baya ama şuan hiçbiryerde bulamıyorum

çok iyi bakıyorum kuşuma bunun dışında hiç bi rahatsızlığı olmadı. Daha önce aviastım verdim ve işe yaradı baya ama şuan hiçbiryerde bulamıyorum
İnternette varsa sipariş edin ya da veterinerlerle irtibata geçin onlar ilaç depolarından getirtebiliyorlar, o şekilde temin edebilirsiniz.

deneyeceğim teşekkür ederim cevaplar için iyi akşamlar

deneyeceğim teşekkür ederim cevaplar için iyi akşamlar

Eğerki durumu ağır değilse veterineri önermem çünkü ülkemizde akvaryum balıkları ve duyduğum gördüğüm kadarıyla kanatlılar hakkında hemen hemen tüm veterinerlerin pek bilgisi yok ve başlarından sağmak için ilaç verip gönderiyorlar ve birçok seferinde hatalı ilaç kullanımından dolayı ya canlının durumu daha da kötüleşiyor yada maalesef ölüyor. Tabi ben böyle diyorum ama işini layıkıyla yapan veterinerler de var ama bir tanıdık vasıtasıyla bilindik bir veterinere danışmanız daha iyi olur. Yada forumda bu sorunla başetmiş deneyimli arkadaşlar abiler vardır onlardan kesin doğru bikgiler doğrultusunda tedaviye başlayın.

Evet maalesef kanatlılar hakkında pek bişey bildikleri yok. aviastım ilacıda bir süreliğine iyi geliyor sonra tekrar başlıyor. Araştırmaya devam ediyorum cevap için teşekkürler.

Okaliptus yağı evinizde petek varsa petek suluğuna biraz dökün.Eğer soba varsa,küçük bir kaba su koyun içine biraz dökün.Sobadan 25 ,30 cm uzağa koyun.Sizin içinde iyi olur........Vicks de kullana bilirsiniz.

Kafes kuşları kanalı var youtubeda oraya yazın.benim kuşlarım onun sayesinde iyileşti.belki astım işinde tedavisi vardır.

Geri