Karadeniz Pet

Arkadaslar yeni basladim kus beslemeye

cerenimo06

Yeni Üye
Arkadaslar kuşumu balkonu açık unuttuğumuz gecenin sabahı balkonda buldum kus beslemekle hiç alakam yok bana alışması biraz uzun sürdü ama alıştı dişi olduğunu öğrendim ama yaşı hakkında hiçbir bilgim yok surekli titrek bi yapıda ve bugün kakasi gözüme değişik geldi ıslak ve grimtirak gibi lütfen yardımcı olun

19 yaşındayım 1.5 ay olacak firuzeye bakmaya başlayalı resmi nasıl yükleyeceğim bulamadım yardımcı olur musunuz
https://hizliresim.com/ bu siteye kuşun dışkılarının fotoğrafını yükleyin buraya link atın.

https://streamable.com/ bu siteye de kuşun videosunu yükleyip buraya linki paylaşın.

Hem kuşu hem dışkılarını görelim yani.
Kuşun iştah durumu nedir? Firuze kaç gram ,hassas teraziyle ölçer misiniz terazi varsa..
Hangi şehirde yaşıyorsunuz, yaşadığınız şehirde hava durumu ne? Kuş cereyanda kaldı ise fena üşütmüş olabilir. Hangi şehirde yaşadığınızı söylerseniz durum acilse kanatlı kuş veterineri tavsiye ederiz size.

Video fotoğraf atın. Kaç yaşındasınız ve ne zamandır kuş besliyorsunuz?

https://hizliresim.com/ bu siteye kuşun dışkılarının fotoğrafını yükleyin buraya link atın.

https://streamable.com/ bu siteye de kuşun videosunu yükleyip buraya linki paylaşın.

Hem kuşu hem dışkılarını görelim yani.
Kuşun iştah durumu nedir? Firuze kaç gram ,hassas teraziyle ölçer misiniz terazi varsa..
Hangi şehirde yaşıyorsunuz, yaşadığınız şehirde hava durumu ne? Kuş cereyanda kaldı ise fena üşütmüş olabilir. Hangi şehirde yaşadığınızı söylerseniz durum acilse kanatlı kuş veterineri tavsiye ederiz size.

https://streamable.com/3ij1tl
Hassas terazi yok maalesef iştah durumu da iyi diye düşünüyorum kus yemi veriyorum surekli sebze meyve yemiyor Ankarada yaşıyorum hava esiyor birde zayıf yapılı ama yavru mu değil mi bilemediğimden suyuna da sürekli vitamin atıyorum günlük değiştirip 5-6 damla

https://streamable.com/3ij1tl
Hassas terazi yok maalesef iştah durumu da iyi diye düşünüyorum kus yemi veriyorum surekli sebze meyve yemiyor Ankarada yaşıyorum hava esiyor birde zayıf yapılı ama yavru mu değil mi bilemediğimden suyuna da sürekli vitamin atıyorum günlük değiştirip 5-6 damla

Firuze daha küçük bir kuş. 6 aylıktan küçük. 3-4 aylık olabilir. Dışkı aman aman kötü görünmüyor. Elinizde probiyotik varsa kullanın. Fakat kuşun tüyleri bana farklı geldi. Eksiklik yetersizlik var gibi.. Takviye olarak ne veriyorsunuz? Vitamin markası ne?
Ankara'da kuşlardan anlayan iyi bir klinik var, Bağlıca Pethekim Veteriner Kliniği tavsiye ederim.
Uğur Pet veteriner kliniği de var kuşlar için.
Kuşunuz balkonda kalmış muayene ettirmenizi öneririm.

Firuze daha küçük bir kuş. 6 aylıktan küçük. 3-4 aylık olabilir. Dışkı aman aman kötü görünmüyor. Elinizde probiyotik varsa kullanın. Fakat kuşun tüyleri bana farklı geldi. Eksiklik yetersizlik var gibi.. Takviye olarak ne veriyorsunuz? Vitamin markası ne?
Ankara'da kuşlardan anlayan iyi bir klinik var, Bağlıca Pethekim Veteriner Kliniği tavsiye ederim.
Uğur Pet veteriner kliniği de var kuşlar için.
Kuşunuz balkonda kalmış muayene ettirmenizi öneririm.
Markası zoo smart avi lin yazıyor üstünde.baska bir şey kullanmıyorum tavsiye etmek isterseniz çok teşekkür ederim. Yani acil bir durum yoktur değil mi ? Çok teşekkür ederim gerçekten bu kadar küçük olabileceğini düşünmemiştim kedim de var ama firuzeye kendi odam da bakıyorum öğlen Çakır uyuyunca firuzeyi eve çıkartıyorum korktuğundan mu acaba titriyor diye düşünüyordum. En yakın zamanda götüreceğim veterinere.

Markası zoo smart avi lin yazıyor üstünde.baska bir şey kullanmıyorum tavsiye etmek isterseniz çok teşekkür ederim. Yani acil bir durum yoktur değil mi ? Çok teşekkür ederim gerçekten bu kadar küçük olabileceğini düşünmemiştim kedim de var ama firuzeye kendi odam da bakıyorum öğlen Çakır uyuyunca firuzeyi eve çıkartıyorum korktuğundan mu acaba titriyor diye düşünüyordum. En yakın zamanda götüreceğim veterinere.

Videoya ve dışkıya göre acillik durum göremedim fakat titreme şüpheli. Ayrıca balkonda kalmış olması büyük sıkıntı. O yüzden kanatlılardan anlayan bir veterinere muayene olması iyi olur, ciğerlerine bakar genel muayene eder ve daha sağlıklı bir yol olur.
Takviye olarak Röhnfried marka tavsiye ediyoruz, Alman malıdır profesyonel ürünleri var. Röhnfried Entrobac probiyotik, Röhnfried Gervit multivitamin her hafta kullanılmasını öneriyoruz. Ekstra olarak Röhnfried BT Amin Forte ve Biyotin soliter vitaz alabilirsiniz kanat tüy gelişimi bakımı için.
Karadenizpet veya Grpet Ürünleri isimli satıcılardan temin edebilirsiniz isterseniz. Ürünlerin sahtesi de piyasa varmış duyuyoruz o yüzden orijinal ürün satan güvenilir yerlerden almak lazım. Karadenizpet Röhnfried yetkili bayisi zaten. Dilerseniz ordan bakabilirsiniz.
Röhnfried ürünlerinin her birinden 25 ml almanız uzun süre yeterli olur. Entrobac probiyotiği ise 10-15 Gr alsanız da uzun süre yeter.

Ayrıca veterinere gittikten sonra bizleri de haberdar ederseniz sevinirim 👍🏻 😊

Son düzenleme:
Ayrıca kuş ve kedinin aynı ortamda olmamasına dikkat edin. Kediden küçük bir tırmık ısırık bile almak kuşlar için ölümcül olabilir, çünkü kedinin ağzındaki ve tırnaklarındaki bakteriyi kaldıramazlar. Eğer böyle bir durum yaşanırsa vakit kaybetmeden kanatlı kuş veterinerine götürülmelidir. Evde varsa 1 damla bactrim şurup kuşa içirilmelidir,sabah ve akşam günde 2 kez. 4-5 gün devam edilmeli.Bu da bilginiz olsun.

Ayrıca kuş ve kedinin aynı ortamda olmamasına dikkat edin. Kediden küçük bir tırmık ısırık bile almak kuşlar için ölümcül olabilir, çünkü kedinin ağzındaki ve tırnaklarındaki bakteriyi kaldıramazlar. Eğer böyle bir durum yaşanırsa vakit kaybetmeden kanatlı kuş veterinerine götürülmelidir. Evde varsa 1 damla bactrim şurup kuşa içirilmelidir,sabah ve akşam günde 2 kez. 4-5 gün devam edilmeli.Bu da bilginiz olsun.

Yarın veterinere gideceğiz çok teşekkürler bilgilendirmeniz için ishali geçti gibi ama titremesi hâla var inşallah bir şey çıkmaz

Geri