Arkadaşlar ne yapabilirim kuşumun ayağı incindi

iBLoodyLegend

Paylaşımcı Üye
kuşumun ayağı incindi dişi kuş saldırmış üzerine basamıyor tünekten düşüyor ne yapabilirim lütfen yardım edin

23022032_1531285266907799_2069023160_n.jpg

krem sürdüm şu an çok halsiz kafasını arkasına koyup uyuyor

dişiden ayrı kafese koyun mümkünse. kafesinde tünek falan olmasın. kafesin tabanına yumusak bişey serin.onun üstünde uyusun. yemi suyu da aşağıda olsun. bi şişeye sıcak su koyup kafesinin içine koyabilirsiniz. üstünü hava alacak şekilde örtün kafesin. sessiz bi yere alın.uyusun dinlensin. varsa agzına bi damla vitamin damlatabilirsiniz. travma etkisiyle şoka giriyo hayvanlar böyle. korkmuştur, canı acımıştır. o yüzden durgundur. incinmeyse biraz dikkatle toparlar bir haftaya. kırık olabilir incinme haricinde o zaman veteriner şart. kırık olmadığından emin olun. kırıksa bacağın atelle, sargıyla sabitlenmesi gerek. yarın veterinere götürün. incindiyse eğer yarına daha hareketli olur. geçmiş olsun.

çok teşekkürler şu an biraz toparladı yem falan yedi kırık değil sanırsam elleyince bağırmıyor

sabahı çıkarır inşallah diye ümit ediyorum çok korkuttu bizi ve bugün çok şanssız sabah kalktığımda gagası kanamıştı şimdi ise ayağı :'(

Geri