Arkadaşlar ltfn yrdm edin!!

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Simay Naz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Simay Naz

Yeni Üye
Oncelikle merhaba arkadaşlar benim bir ciftim var.Mavis (Disi) daha dün ilk yumurta yaptı kafesin tabanına aldım peceteyle yuvaliga koydum sonra bugün tekrar baktım urkutmeden ama yumurtayı göremedim şimdi yuvaliga girip çıkıp duruyor sanki esiniyomus gibi değişik hareketler bazen erkek gidiyo yem kusuyo sonra kuşum gayet sağlıklı hareketli, fakat yuvaliga giriyor sürekli ne yapmam gerek acil yardım eder misiniz.

Ekli dosyalar

• 1522841594497..jpg
    1522841594497..jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 20
  • 1522841641212..jpg
    1522841641212..jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 18
Oncelikle merhaba arkadaşlar benim bir ciftim var.Mavis (Disi) daha dün ilk yumurta yaptı kafesin tabanına aldım peceteyle yuvaliga koydum sonra bugün tekrar baktım urkutmeden ama yumurtayı göremedim şimdi yuvaliga girip çıkıp duruyor sanki esiniyomus gibi değişik hareketler bazen erkek gidiyo yem kusuyo sonra kuşum gayet sağlıklı hareketli, fakat yuvaliga giriyor sürekli ne yapmam gerek acil yardım eder misiniz.
yuva hazırlığı yapıyordur yuvalıkta. eğer koyduğunuz yumurta yuvalıkta ve kafes tabanında yoksa yemiş de olabilir stres yapıp fazla rahatsız etmeyin kuşları

Peki yumurta alabilirmiyim?
kuşlarınızın öncelikle kalsiyum eksikliklerini giderin haşlanmış yumurta ile mama yaparak haşlanmış yumurta kabuğunu zarını ayıklayıp toz haline getirerek de bu mamanın içine koyun 1 çay kaşığı kadar toz hale getirilmiş kalamar kemiği de ekleyin bu mamaya rahatsız da etmezseniz yumurta alma ihtimaliniz var

Ben yaptım zaten dün çok güzel yediler sonra direk yuvaliga esiniyomus gibi yapıyor

Böyle başlık mı olur.. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri