arkadaşlar karnındaki şişlik yumurta mı(fotoğraflı)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan kzu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kzu

Yeni Üye
Sürekli yuvayla ilgileniyor,dışkı boyu büyüdü ama fotoğrafı kuşçuya gösterdiğimde yağ bezesi dedi.Ben yumurta olduğunu düşünüyorum doğru mu

Ekli dosyalar

• P_20180108_151901_1.jpg
    P_20180108_151901_1.jpg
    727.4 KB · Görüntüleme: 91
  • P_20180108_151902_1.jpg
    P_20180108_151902_1.jpg
    701.4 KB · Görüntüleme: 85
Yumurta mı beze mi bilmiyorum ama yumurta sıkışması ise kuşun müdahaleyeihtiyacı var. Kuşunu deneyimli birine göster.

• Beğen
Tepkiler: kzu
Maşallah kuş çok güzel. %99 yumurta değil. Fazla beslenmeye bağlı tombişleşmiş. Bol bol uçurun. Suyuna 2 limon damlatın. Yemliklerindeki kabukları her zamankinden daha uzun sürede temizleyin. Biraz uğraşsın yem yemek için. Mama filan da yapmayın.

• Beğen
Sürekli yuvayla ilgileniyor,dışkı boyu büyüdü ama fotoğrafı kuşçuya gösterdiğimde yağ bezesi dedi.Ben yumurta olduğunu düşünüyorum doğru mu
yumurta oldugunu dusunuyorsanız elınızle yoklayın sıs bolgeyı eger yumusaksa ve derısı sararmıssa yaglanmısdır pembe ıse ve sertlık varsa yumurtadır bunu sız anlarsınız fotograflardan yorum yapmak pek saglıklı olmayabılır bu konuda

Maşallah kuş çok güzel. %99 yumurta değil. Fazla beslenmeye bağlı tombişleşmiş. Bol bol uçurun. Suyuna 2 limon damlatın. Yemliklerindeki kabukları her zamankinden daha uzun sürede temizleyin. Biraz uğraşsın yem yemek için. Mama filan da yapmayın.
15 dakika önce yumurtladı

Maşallah gözünüz aydın sağlıkla besleyin

• Beğen
15 dakika önce yumurtladı
masallah hayırlı olsun bol saglıklı yavrular alırsınız ınsallah :) yuvaya talas mı koydunuz oyleyse hemen cıkarın yem kabugu koyun cok daha saglıklı talas yuzunden kusum bıtlendı ve tum kumese gecmeden ılaclama yapdım sımdı vılmectın alıcam enseye damaltıcam selcuk beyın onerısıyle uyarmıs olıyım dedım kımsenın basına gelmesın bıtlerle mucadele cok zor

levent abi aynısı banada oldu iki ciftim var birinin kanatlar düşük popo şiş kuyruk aşşagı yukarı sallanıyodu o yumurtladı diğer çiftte ise sadece kuyruk aşşagı yukarı sallanıyodu yumurtlayacağına hiç ihtimal vermiyodum beni yanılttı dün 3,yumurtayı bıraktı

• Beğen
yumurta oldugunu dusunuyorsanız elınızle yoklayın sıs bolgeyı eger yumusaksa ve derısı sararmıssa yaglanmısdır pembe ıse ve sertlık varsa yumurtadır bunu sız anlarsınız fotograflardan yorum yapmak pek saglıklı olmayabılır bu konuda

Merhaba. Benim kuşta da şişlik sert ve derisi pembe. 1 haftadır şiş daha da belirgin ne zaman yumurtlar?

Geri