Arkadaşlar Dişi Kuş Yavru mu? (Yardım)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Danci
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Danci

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Bugün çiftleştirmeye çalıştığım dişi kuşumu erkek kuşumla anlaşamadıkları için değiştirdim. Yanlız gittiğim pet-shop kuş konusunda bilgili olduğu için değiştirme konusuna ben müdahale etmedim. Yalnız bana vermiş olduğu dişi kuş çok ufak gibi geldi. Pet-shopcuya sorduğumda kuş 1 yaşından büyük kızışmış dedi!

Acaba bu konuda bana yardımcı olur musunuz resimlere bakarak. Kuşun yaşını ve kızışma durumunu bana yazarsanız sevinirim. Erkek kuşumla resmi ektedir.

Resimler güncellendi arkadaşlar

Ekli dosyalar

• 63f6cf2f-a836-4261-b8ca-c0883448e697.jpg
    63f6cf2f-a836-4261-b8ca-c0883448e697.jpg
    134.8 KB · Görüntüleme: 28
  • 081f6663-3165-423b-b304-7ac96668fc0b.jpg
    081f6663-3165-423b-b304-7ac96668fc0b.jpg
    109.4 KB · Görüntüleme: 26
  • 781db001-d053-4ebb-a9dd-f6b986aeae66.jpg
    781db001-d053-4ebb-a9dd-f6b986aeae66.jpg
    105.5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Cinsiyeti tam belli değil cere kısmı ve gözlerini net şekilde çekip bir resim yüklermişin

Dişi olarak neyi kastetdiniz kuşların ikiside erkek sarıyı yakından bi resim daha atar mısınız ? Bir yansıma yoksa kuş erkek

Resimleri güncelledim arkadaşlar tekrar bakarmısınız rica etsem.

Dişi 1 yas cıvarı

Adam doğru söylemiş sarı bildiğiniz dişi hemde kızışmış bir dişi. Yaşını kestirmek zor fakat kızıştığına göre en az 1 yasindadır

Şimdi kuş iş görürmü görmezmi orasına bilemem. Resimden anlaşılmaz bu. Daha önce yavru alınmışmı alınmamışmı. Bunlarda önemli. Çift olarak aldıysanız muhtemelen 2-3 kucak yavru alınmıştır diye tahmin ediyorum. Ve üretimhanesi vardır aldığınız kişinin. Bu konuda bilgili bir kişi üretim yapar. Benim şahsi görüşüm. Bu tür hem üretim hemde petshop sahipleri üretimhanede verim alamadıkları çiftleri bu şekilde elden çıkarıyorlar. Mersin'dede yapan bildiğim petshoplar var. Verim alamadan kasıtta 5 yumurta yapmıştır 3 yada 2 yavru belkide 1 yavru büyütmüştür. Üreticiye göre bu verimsizliktir.

Cinsiyeti tam belli değil cere kısmı ve gözlerini net şekilde çekip bir resim yüklermişin
Şimdi kuş iş görürmü görmezmi orasına bilemem. Resimden anlaşılmaz bu. Daha önce yavru alınmışmı alınmamışmı. Bunlarda önemli. Çift olarak aldıysanız muhtemelen 2-3 kucak yavru alınmıştır diye tahmin ediyorum. Ve üretimhanesi vardır aldığınız kişinin. Bu konuda bilgili bir kişi üretim yapar. Benim şahsi görüşüm. Bu tür hem üretim hemde petshop sahipleri üretimhanede verim alamadıkları çiftleri bu şekilde elden çıkarıyorlar. Mersin'dede yapan bildiğim petshoplar var. Verim alamadan kasıtta 5 yumurta yapmıştır 3 yada 2 yavru belkide 1 yavru büyütmüştür. Üreticiye göre bu verimsizliktir.
Cengiz hocam cevap için öncelikle teşekkürler. Yalnız benim erkek kuş 1,5 yıldır bendeydi ben onun yanına dişi aldım. Dişiyi aldığım kişide bu işten anlıyor hatta Uzman TV'De profili var http://www.uzmantv.com/uzman/pet-shop-sahibi-mustafa-cakici adam direk bana bu dişiyi verdi ben ses etmedim. Peki, görüntüye baktığınızda ne düşünüyorsunuz?

Evet aldığınız kişi isinin uzmanı orası tartışılmaz zaten. Ama dediğim gibi kuşun geçmişini bilmediğimiz için resimden yada görüntüden birsey anlaşılmaz. Bunu deneyip görmek lazım. Kuşlar kızızmış durumda. 1 hafta 10 gün sonra yuva tak yumurtlasın gelişmeleride burdan paylaşırsınız.

Evet aldığınız kişi isinin uzmanı orası tartışılmaz zaten. Ama dediğim gibi kuşun geçmişini bilmediğimiz için resimden yada görüntüden birsey anlaşılmaz. Bunu deneyip görmek lazım. Kuşlar kızızmış durumda. 1 hafta 10 gün sonra yuva tak yumurtlasın gelişmeleride burdan paylaşırsınız.
Yuva zaten kafeste takılı dişi kuş kafese çok çabuk alıştı gibi zaten yem falan yiyor maşallahı var. Erkekte kızışmış durumda depğilmi hocam?

Yuva zaten kafeste takılı dişi kuş kafese çok çabuk alıştı gibi zaten yem falan yiyor maşallahı var. Erkekte kızışmış durumda depğilmi hocam?
Evet erkeğinizde kızısmıs durumda inş güzel yavrular alırsınız. Erkek kusunuz 1.5 yıldır bu anı bekliyordu. O kızgın :)

Geri