Arkadaşlar Cevap Verirseniz Sevinirim

muhabbetkusu_sever

Yeni Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. Erkek kuşuma petshoptan çersi kahverengi olmuş bir dişi kuş eş aldım. Dişi kuşu erkeğin yanına koyduğum gibi erkek dişiye kur yapmaya başladı ve dişi kuş kuyruğunu havaya kaldırıp erkek üstüne çıktı ama dişi erkeği taşıyamadı (erkek dişiye göre baya bi cüsseli ) ve düştü sonra bir iki kez daha farklı günlerde erkeğin basarısız olduğunu gördüm lakin dişi kuşu erkeğin yanına koyduğum günden yaklasık bir hafta sonra dişi bir tane yumurta etti bende kızgınlık yumurtası olduğu kanaatine vardım. Tek yumurta yuvalıkta bir hafta kadar durduktan sonra dişi kuş tekrar yumurtladı ve bu sefer birgün arayla 4 tane daha yumurtladı devamıda gelşrmi bilmiyorum. Şimdi bu yumurtalar kızgınlık yumurtası olabilirmi yok değilse bukadar erken vakitte muhabbet kuşlarının eş tutup yavru vermesi mümkünmüdür.

Mümkündür en son yumurtadan 6 gün sonra kontrol edin. Boşsa alın altından. Ki bence dolu çıkma ihtimali yüksek

Aleyna aleyküm selam. Selçuk abinin söylediklerine katılıyorum, bende dolu olduğuna inanıyorum ama Selçuk abiden farklı olarak hepsinde bu ihtimali düşünmüyorum. Ayrıca sizin görmediğiniz ortamda da birleşmiş olabilirler, dolayısı ile yumurtaları almayın. Denilen süre bekleyin sonra kontrol edin ve boş ise alın.

Yumurtanın kuluçka süresinden 6 gün geçtikten sonra fener yardımıyla kontrol edebilirsiniz.Yumurtaları eldiven takıp bakarsanız daha sağlıklı olur bazı anaçlar yumurtaya insan kokusu geçince yumurtayı reddebiliyor.İyi üretimler

Ek:
Konu başlığını düzeltin, bu sizin yararınıza olur yoksa konunuz forum kuralları gereği belki kilitlenebilir. Konu başlığınız konunun içeriğini uyandıracak bir başlık olmalıdır. Misal: Muhabbet kuşuma eş aldım, gibi. İyi forumlar dilerim.

Dişi kuş yumurtaları öyle bi sahiplenmişki çok nadir yuvadan çıktığı oluyor zayıfladığını anlıyorum erkek kuş yuvaya girip yem yediriyo galiba ona inşallah yumurtalarda yavru vardırda kuşun çektiği bu eziyete değer.

Geri