Arkadaşı ölen kuş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Laylay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Laylay

Yeni Üye
Merhaba yaklaşık 1 yıldır birlikte olan 2 tane dişi kuşum vardı. Maalesef bu akşam birini aniden kaybettik. Birbirlerine çok alışmışlardı. Gece olduğu için henüz yokluğunu tam olarak farkedemedi. Diğer kuşum için neler yapmam lazım fikir verip yardımcı olursanız çok sevinirim

Yanına eş alın fazla zaman geçmeden strese giricektir

Yanına erkek alırsanız kabul etmesi kolay olmaz.
Ölen dişi kuş yaşlarında bir dişi alın.

Tanıdığınız bi üretici falan varsa kuşu oraya götürün kendi bir eş seçer anlaşmama gibi durum olmaz

Merhaba yaklaşık 1 yıldır birlikte olan 2 tane dişi kuşum vardı. Maalesef bu akşam birini aniden kaybettik. Birbirlerine çok alışmışlardı. Gece olduğu için henüz yokluğunu tam olarak farkedemedi. Diğer kuşum için neler yapmam lazım fikir verip yardımcı olursanız çok sevinirim
Çok geçmiş olsun, mesajları okudum ve bencede tekrar bir arkadaş almalısınız. (Aynı yaşlarda)

Sonra zorluk çıkmaz mı hocam kızgınlalınca veya arkadaşım eş almak isteyince
Dişi kuş uzun süre eş olarak bir dişiyle yaşamış. Erkek bir kuşu kafesinde istemez. Çünkü erkek kuş ister istemez kur yapar, çiftleşmek ister. Dişi de buna kolay kolay izin vermez.
Salmada eş seçse bile kendi kafesinde o eşi istemez. Yine de salmada şansınızı deneyin.

Bende iki erkek kuşumundan küçük olanı kaybettim. Yarın 3 hafta olacak kaybedeli. Büyük kuşum ilk başlardaki haline döndü daha çok konuşmaya, bizle oynamaya başladı. Yalnız ilk hafta baya bir arkadaşını aradı ve pek kafesten çıkmak istemedi. Durumunu gözlemleyip öyle hareket etmenizi tavsiye ederim.

Ben de iki erkek kusumdan kucuk olani kaybettim. Buyuk olan kusumuz 5 senedir bizimle ama cok fazla keyfi yok gibi yanina disi veya erkek kus almali miyiz onu sessiz sakin gordukce de uzuluyoruz

Geri