aralıksız tüy dökümü

LİMON<3EGE

Meraklı Üye
Limon'um 1,5 yaşında dişi muhabbet kuşu. aldığımızdan beri ayda bir tüye giriyor tüy döküyor. Şöyle söyleyeyim, tüye giriyor, 2 hafta devam ediyor çıkıyor 3 hafta moladan sonra yine giriyor, hareketli gayet, davranışları seyrinde sıkıntı yok. Nedeni ne olabilir ? Daha önce de dile getirmiştim hocalarımdan yardım bekliyorum.

B vitamini kuşlar tüye girdiği zaman kuşların tüy dönemini rahat geçirmesi için ve tüylerinin daha iyi çıkması için gereklidir ve kuşlarda stresi azaltıcı özelliği vardır

B vitamini kuşlar tüye girdiği zaman kuşların tüy dönemini rahat geçirmesi için ve tüylerinin daha iyi çıkması için gereklidir ve kuşlarda stresi azaltıcı özelliği vardır

merhaba, vitamin kullanımı sıklığı nasıl olmalı peki. her gün yenileyerek verilmeli mi, yoksa belirli bir gün skalası mı uygulamak gerek.

B vitamini tüy döküm zamanı verlikmesi yeterlidir. Multivitamin hafta da bir yada 2 hafta da bir vermek yeterlidir. Vitaminli su 7 saat sonra dökülmelidir.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun . Benim 11 aylık kuşum da öyleydi iki farklı kliniğe danışmıştım. İkisi de benzer şekilde yem temizliginden bahsetmiş ve piyasada kullanılan vitaminlerden kaynaklı olabileceğine deginmisti . Vitaminlerini ve yemini ben veterinerden alıyorum artik . B vitamini 2 haftada bir olcak şekilde 5 gün uyguluyorum düzenli bı şekilde de değiştiriyorum suyunu .Yemini ve yem kabini da iki haftada bir komple temizliyorum . Şuan çok şükür iyi bı sikayetimiz yok. İnşallah sizin yavrunuzda en kısa zamanda daha da iyi olur . Hayırlı akşamlar .

Geri