Antibiyotik vermeli miyim?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MMacit
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MMacit

Yeni Üye
Aldigimdan beri sakin bir kus.1 bucuk aydir bende ve nefes alirken kuyruğu sallaniyordu hala sallaniyor.tiksiriyor veya hapsiriyor cok.burnundan sivi sicriyor.hiriltili nefes almiyor fakat her neyi varsa onu halsiz birakiyor.bir de yem kusuyor.2 gun once disi aldim.onunla da pek ilgilenmiyor.4 bucuk aylik erkek ve 2 aylik disi.
cevremde kusa bakan veteriner yok.
Antibiyotikler varmis ama ne zaman biseyler okusam kus antibiyotigin ardindan ölüyor.doğal yontemlere bakiyorum.ne yapmaliyim bilemiyorum

Merhabalar. Öncellikle belirtmek isterim ki antibiyotik ilaçlar tavsiye ettiğimiz ilaçlar değildir. Kuşa yararından çok zararları vardır. Muhabbet kuşları nefes alırlarken, kuyrukları aşağı yukarı hafifce sallanır. Muhabbet kuşunuz hapşırabilir bunda bir sakınca yoktur doğal bir davranıştır. Çok sık hapşırması hasta olduğu anlamına gelmez. Hapşırırken burnundan sıvı çıkabilir bu normaldir. Öncellikle hasta olup olmadığı konusunda önce bir "ANKET SORULARI ŞEKLİNDE" teşhis etmeye çalışalım isterseniz. Muhabbet kuşunuza verdiğiniz yemi nereden aldınız? (varsa markasını belirtin lütfen) Kafesi yeterince temiz mi ? ve ne kadar sıklıkla temizliği yapılıyor? Sulukları günlük mü değiştiriyorsunuz? yoksa haftalık mı? Muhabbet kuşunuz cereyanda kaldı mı? ve ya bulunduğu oda soğuk mu? Muhabbet kuşunuz yerdeki zemin üzerinde geziniyor mu? Vitamin veriyor musunuz? Veriyorsanız hangi vitaminleri veriyorsunuz belirtin lütfen. Vermiş olduğunuz vitamin miktarı?..
Bu arada endişelenmeyin, muhabbet kuşunuz yavruluktan yeni bir canlı ve sizinle psikolojik olarak nasıl zaman geçirdiği önemli faktörlerdir. Bunlara bağlı olarak muhabbet kuşunuz karşı cins başka bir kuşa ilgi göstermeyebilir. Tabiki bu geçicidir..
Vermiş olduğum sorulara cevap verirseniz daha detaylı olarak teşhis yapmaya çalışalım..
Dilerseniz Youtube kanalımada abone olarak beni takip edebilirsiniz, oradada kendi kuşlarım ile ilgili videolar paylaşıyorum ve detaylı bilgiler vermeye çalışıyorum..
https://www.youtube.com/channel/UCICEJ9iRo7PbIdC5f6h0sGg

Her gun suyu degistiriyorum.kafesi sabunlayip sicak suyla yikiyorum.benim kuslar kafese sadece yem icin giriyorlar.kafesin ustunde dallarda duruyorlar genelde.vitamin daha bugun aldim.avisol b diye bir vitamin.2 suluk mu barindirmaliyim.biri vitaminli biri normal diye.emin olamam vitaminli suyu ictiklerine diye tek suluk var su an.aslina bakarsaniz vitamin de almak istemedim ama farkli bisey yemiyor kuslarim
Yem olarak poset yem vermisti kuscu kusu aldigim gun.ama 2 3 gun once gold wings diye paket yem aldim.disi kusta parazit gordum.simdi sprey sıktim.bu kadar yani

Evim giris katta serin oluyor ama cereyanda birakmadim

Geri