Antibiyotik tedavisi ne kadar sürmeli.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mbrk533
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mbrk533

Paylaşımcı Üye
Kusuma kistten dolayı antibiyotik tedavisi uyguladım.

2 gün ilacı verdim 1 gün dinlendirdim ertesi gün yine ilacı verdim...

Bugün 5.günü ve kusumu elle muayene yaptığımda kistin çok küçüldügünü ve kusumdaki agırlıgında gittigini farkettim...Kus kendine geldi ve ucus performansı arttı.Popo kısmı normal görünümü aldı...

Şimdiden sonra nasıl devam etmeliyim ?

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Antibiyotik kullanımını kim söyledi ? Veteriner ise tekrar kontrolünde kesilmesi daha doğru. Uygun dozda kullanılan antibiyotikler tesir ettiği ve tespit edilen bakterinin direnç kazanmadan giderilmesi için 10 15 gün kesintisiz verilir . Tabi sonra yine örnek alınıp kültür yapılıp varsa antibiyogram destine tabi tutulması

Bahsettiginiz imkanlar burada yok...İlaca tecrübeli birinin önerisiyle basladım...Normalde ilaca karsıyım,son çare olarak kullanırım...Baktım kist her gecen gün büyüyüp kusun nefesini etkilemeye basladı kullandım,Kus düzeldi...Şimdi kesmek icin araştırıyorum,kist cok kuculdu...Yinede 15 gün verilmeli mi ?

Bahsettiginiz imkanlar burada yok...İlaca tecrübeli birinin önerisiyle basladım...Normalde ilaca karsıyım,son çare olarak kullanırım...Baktım kist her gecen gün büyüyüp kusun nefesini etkilemeye basladı kullandım,Kus düzeldi...Şimdi kesmek icin araştırıyorum,kist cok kuculdu...Yinede 15 gün verilmeli mi ?

Kist dedigimiz tümör aslinda bunu antibiyotik nasil tedavi etti bilemiyorum. Bilgim yok.

Kist dedigimiz tümör aslinda bunu antibiyotik nasil tedavi etti bilemiyorum. Bilgim yok.
Bende anlamadım...Sert ve büyüyen bir kitle vardı.Demek ki iyi huylu birseydi ki ilaçla düzeldi...Kusun poposundaki ödemden deriside şişmiş kocaman olmustu oda düzeldi şükür :) şimdi ne zaman kesmeliyim onu bulmam lazım...Antibiyotik verince kus zorlanıyor.kafasını arkaya atıp Dinlenmeye geciyor...

Geri