Anne yavrulara bakmıyor.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan cengiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cengiz

Emektar Üye
4 gün önce 2 yavrulu bir çift geldi. Anaç kuşlar güzel bir çift. Fakat yavruları beslemiyorlar. 4 gündür şırıngayla kendim besliyorum. Ama gelişimleri yavaş ilerliyor. Aynı boyuttaki yavrulu bir anaç kusun altına koysam bakarımı yavrulara. Bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim.

Aslinda bakar yavrular cok buyumediyse. Ama koyduktan sonra kontrolunu iyi yapmak lazim bazen kabul etmeyebiliyorlar

Aslinda bakar yavrular cok buyumediyse. Ama koyduktan sonra kontrolunu iyi yapmak lazim bazen kabul etmeyebiliyorlar
Cem bey yeni yeni tüylenmeye başladılar. 12-13 günlük yavrular. Ona en yakın olan yavrularda 16-17 günlük yavrular. Küçük olanlar bakılmayanlar.

Gozunuz aydin, anaclarin bakmaya baslamasina sevindim. Baska bir ciftin altina yavru kaydirmak riskli olabiliyor, tamamen kusun karakterine bagli. Kaydiracaginiz yavrunun yasi kucuk diger ciftin yavrularinin yasi ile uygunsa besleme sansi artiyor.Ilk kulucka geciren ciftler bakmayabiliyor yavrulara.

Teşekkürler güzel düşünceleriniz için. Aslında ilk kuluçka değildi. Yer değişikliğinden dolayı huzursuz oldular. Bakmadı bende hemen hemen aynı boyutlarda yavrusu olan başka çifte kaydırdım bu sabah. Kaydırdığım çiftin ilk kuluçkadıydı. Kabüllndiler bakımı üstlendiler. Benide sıkıntıdan kurtardılar.

Teşekkürler güzel düşünceleriniz için. Aslında ilk kuluçka değildi. Yer değişikliğinden dolayı huzursuz oldular. Bakmadı bende hemen hemen aynı boyutlarda yavrusu olan başka çifte kaydırdım bu sabah. Kaydırdığım çiftin ilk kuluçkadıydı. Kabüllndiler bakımı üstlendiler. Benide sıkıntıdan kurtardılar.

Geri