Anlayamadığım sorun

Alihannnnn

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum bir kaç gündür ishal gibi ama halsizlik yok ve poposundaki tüyler dökülmeye başlamış bugün eve geldiğimde gözlemledim şimdide poposu çok şişmiş dışkılamaya çalışırken zorlanıyomuş gibi poposunu kaldırıyor ve acı bir ses çıkartıyor anlayamadım ishal mi kabız mı yoksa yumurta mı var ?yardımcı olun lütfen

Son düzenleme:
Sabahleğin dışkılıyordu ama poposu çok şiş değildi ve ishaldi şimdide dışkılayamıyor sanırım zorlanıyor ve acı bir ses çıkarıyor
İshali tedavi edelim derken kabız mı yaptık

Son düzenleme:
Kabız olma ihtimali aklıma geldi yine de dışkıyı ve fotoğrafı görmeden net bir şey denemez.

Maalesef açılmıyor. Kabızlık belirtilerini söyleyeyim uyuyor mu bir tahlil edin. Katı dışkı, popoda dışkı birikmesi, kabarıklık, halsizlik, uzun süre dışkılamama.

Yumurta varsa büyük dışkı.(sert değil ishal de değil boyutı büyük)

Kabız olduğunu düşünüyorsanız yeşillik, salatalık yedirebilirsiniz. Sulu meyvelere yönelebilirsiniz. Emin olun ama.

Benim anlamadığım kuş 3 gündür ishaldi sıvı dışkılıyordu suyuna elma sirkesi damlattım isale iyi geliyormuş sabah işe gitmeden önce dışarı çıkarttım dışarı dışkıladı ve ishal haldeydi akşam eve geldim ishal yok hatta hiç dışkı yapmamış yapmaya çalışırken kuyruğunu kaldıyo ve acı bir ses çıkartıyor yani ishalken birden bire kabız mı oldu acaba

Benim anlamadığım kuş 3 gündür ishaldi sıvı dışkılıyordu suyuna elma sirkesi damlattım isale iyi geliyormuş sabah işe gitmeden önce dışarı çıkarttım dışarı dışkıladı ve ishal haldeydi akşam eve geldim ishal yok hatta hiç dışkı yapmamış yapmaya çalışırken kuyruğunu kaldıyo ve acı bir ses çıkartıyor yani ishalken birden bire kabız mı oldu acaba
Hiç dışkılamaması garip. Acaba bayağı ishal de su gibi dışkılıyor siz de dışkılamadığını mı düşünüyorsunuz? Bu ihtimal de var. En iyisi kuşu mümkünse diğer kuştan ayırıp(dışkılar karışmamalı) altına temiz peçete veya kağıt sermek. Su gibi dışkılıyorsa görülür.

Geri