Alt gagası sağa kaymış

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Neslihan1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Neslihan1

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar bi arkadaşımın kuşu alt gagasiyla üts gagası kapanmıyor sanki felç geçirmiş gibi ben anlamadım anlayanlar lütfen yardımcı olsun

Ekli dosyalar

• 20180302_225319.jpg
    20180302_225319.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 134
  • 20180302_225358.jpg
    20180302_225358.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 122
Bu arkadaş kuşu bu kadar mantar olana kadar hiç farketmemiş mi ceresi gagası dökülmeye başlamış artık gaga yapısı doğuştan olabilir o ayrı bir mesele ama kuşun sağlığına biraz daha hatta çok daha dikkat etmeli içim acıyor bu güzel canlıları böyle görünce..

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arkadaş kuşu bu kadar mantar olana kadar hiç farketmemiş mi ceresi gagası dökülmeye başlamış artık gaga yapısı doğuştan olabilir o ayrı bir mesele ama kuşun sağlığına biraz daha hatta çok daha dikkat etmeli içim acıyor bu güzel canlıları böyle görünce..

Katılıyorum evde besleyip yem şu ver bir kafesde bence bu mantık değişmeli

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Katılıyorum evde besleyip yem şu ver bir kafesde bence bu mantık değişmeli

Katılıyorum onların kafes süsü yada ev süsü değil canlı olduğu bizler gibi birer can düşüncesi, vicdanı ve sorumluluğu hakim olmalı..

Katılıyorum onların kafes süsü yada ev süsü değil canlı olduğu bizler gibi birer can düşüncesi, vicdanı ve sorumluluğu hakim olmalı..

Gagası doğuştan değilmiş felç geçirmiş olabilirmi

Genelde doğuştan yada bir kaza sonucu olabiliyor ki ben kuşta büyük oranda mantar görüyorum onun da etkisi olabilir

Genelde doğuştan yada bir kaza sonucu olabiliyor ki ben kuşta büyük oranda mantar görüyorum onun da etkisi olabilir

Bence o kuş mantara dolayı gagasini kasimakdan gagasini yamultmus artık yem kıramaz bile

Bence o kuş mantara dolayı gagasini kasimakdan gagasini yamultmus artık yem kıramaz bile

Olabilir baya kötü mantar olmuş

Konuyu şöyle toparlayayım durumuna çok üzüldüm kuşun.
Öncelikle eczaneden vazelin ve mantar kremi alınsın bir de kabuksuz yem ve kuş kumu.
Vazelin sabah öğle akşam gagasına, mantar kremi de günde 2 defa ceresine(burun delikleri ve etrafı) sürülsün. Tedavi 1 hafta sürecek bu bir haftada 2 şer gün arayla 3 defa suluğa 2-3 damla elma sirkesi verilsin sirkeli su akşama kadar kalıp 2 gün ara sonra yine sirkeli su verilsin ara verilen günlerde günlük taze su verilecek.
Kırabilmesi için de bir süre yemin içine %60 oranda kabuksuz %40 oranda kabuklu yemle karıştırıp beslensin kuş kumu ayrı bir kapta hep kafesinde olsun

Ek olarak sadece vazelin ayaklarına da sürün tedavi boyunca

Çok teşekkur ederim esesini çekip arkadaşa atacam o canlılar bize emanetler çok teşekkür ederim

Çok teşekkur ederim esesini çekip arkadaşa atacam o canlılar bize emanetler çok teşekkür ederim
Rica ederim yazdığım tüm tedavi sürecini ayaklarına sürmesi gerektiğini falan atın

Ek olarak arkadaşınız şu mamayı da yapsın kuş en azından mamayla daha çabuk ve çok besin alır

Yarım haşlanmış yumurta, yarım havuç marul ve 2 petibor veya 3 cicibebe ve paket halde satılan hazır kuru mama
Yumurta ve havuç rendenin en ince tarafıyla rendelensin petibor veya cicibebe toz haline getirilsin marul da ince ince küçük küçük doğransın kuru mama ve bu malzemeler bir kapta iyice ama ezmeden karıştırılarak kuşa ayrı bir kapta verilsin en fazla 8 saat duracak kafeste ve sirkeli sudan ara verilen günlerde yapılıp taze taze verilsin

Mantar hastalığı geçsinde iyi dediğiniz mamayı yapacağını zennetmiyorum zaten ona hediye olarak gelmiş pekde ilgilenmiyorlar ama ben genede söylerim ilginoz için çok teşekkür ederim herkez evcil hayvan bakamaz gerçekten sevmek lazım benim kuşlarıma öyle bişey olsa aklım çıkar onlar benım canlarım

Peki siz bilirsiniz benimkisi öneri sağlıklı beslemeler

Geri