Albino Mubişim 1 Ay'dır Tüy Döküyor

eraybilgin61

Yeni Üye
Merhaba Albino Mubişim 1 Aydır tüy döküyor normal mi?kafasında kalın tüyler çıkıyor,bir de kaşınınca beyaz küçük tozlar dökülüyor kaşınıyor bunlar normal mi ? ve ne zaman geçecek bu süreç ?bu süreçte ne yapmam gerekiyor

Ekli dosyalar

• 67464574_881977362188003_7532316612100096000_n.jpg
    67464574_881977362188003_7532316612100096000_n.jpg
    272.5 KB · Görüntüleme: 27
Göz çevresi normal mi emin olamadım ama tüy dökümüne girdiği kesin. Tüy kapsülleri var. Yulaf içi yedirin. Taze meyve sebze verin. Banyoluk takın ılık su ile banyo yapsın.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Normal göz cevresi. Sadece aşırı tüy dökmüş. İlave olarak B-K vitaminlerini verin

• Beğen
Unutmadan söyleyeyim; yeminde kızıştırıcı olarak nijer vs. Varsa vermeyin. Mama yapıyorsanız aynı şekilde mamada da havuç vs. Kızıştırıcı olmaması gerekir. Tüyden çıkış yapabilmesi bunları göz önünde bulundurmak gerek.

• Beğen
Unutmadan söyleyeyim; yeminde kızıştırıcı olarak nijer vs. Varsa vermeyin. Mama yapıyorsanız aynı şekilde mamada da havuç vs. Kızıştırıcı olmaması gerekir. Tüyden çıkış yapabilmesi bunları göz önünde bulundurmak gerek.
Ben B vitamini var diye hep aksine havuç veriyordum :oops: yanlış biliyormusum çok üzüldüm şuan.

internetten aminosol vitamin temin edin. 1 hafta boyunca her gün yeteri miktarda yulaf yedirin düzelir.

Ben B vitamini var diye hep aksine havuç veriyordum :oops: yanlış biliyormusum çok üzüldüm şuan.
Faydası olsun diye birşey yerken veya yedirirken direk yararına odaklanmayin. İçindeki zararlı etkenleri de göz önünde bulundurun ki, ne kadar ve ne zaman yenileceğine öyle karar verin. Kızıştırıcıları tüy dönemlerinde kesin. Tüy döktürdüğünüz sürece verdiğiniz vitaminlerin çok faydası olmaz. Geçmiş olsun inşallah.

• Beğen
Geri