Albino kusum

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Zehrah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Zehrah

Meraklı Üye
Albino kusumu yeni aldım sağlık limi bilmiyorum dışkısı hep kicina yapışık kalıyor birazda kirli tabi alt kismi

Ekli dosyalar

• IMG_20171026_212648.jpg
    IMG_20171026_212648.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 56
Malesef mantar hastalığı var. Şimdiden ağzına 3 saatte bir bir damla sirke damlatın. Ve cocsigeel isimli ilaçtan sipariş verin. İnternette bulursunuz piyasada zor bulunuyor. Eğer bulamazsanız eczaneden mikostatin ve flagyle alın. 12 saatte bir her birinden 5 damla karıştırıp damlalığa çekin. 12 saatte bir bir damla damlatın ağzına. Probiyotik de alın ve suyuna probiyotik ve multi vitamin katın. Tedavi 7 gün sürecek tedavinin 4. Ve son günütüm kafes ve ekipmanlarını hatta temas ettiği her ne varsa dezenfekte edilecek.

Flagyle var bende sirke haricinde onu kullansam olurmu birde iyilesirmi

Son düzenleme:
Yani sadece flagyle olurmu veya şuan hastalığı çok mu ilerde

Malesef mantar hastalığı var. Şimdiden ağzına 3 saatte bir bir damla sirke damlatın. Ve cocsigeel isimli ilaçtan sipariş verin. İnternette bulursunuz piyasada zor bulunuyor. Eğer bulamazsanız eczaneden mikostatin ve flagyle alın. 12 saatte bir her birinden 5 damla karıştırıp damlalığa çekin. 12 saatte bir bir damla damlatın ağzına. Probiyotik de alın ve suyuna probiyotik ve multi vitamin katın. Tedavi 7 gün sürecek tedavinin 4. Ve son günütüm kafes ve ekipmanlarını hatta temas ettiği her ne varsa dezenfekte edilecek.
Kuşum ölmek üzere ben çok üzgünüm ne yapacağımı bilemiyorum veteriner bize uzak götürme imkanım da yok zaten. Ben 4 gün oldu alalı kuşu ama hastayken almisim ne yapmam gerek artık yemek yicek hali kalmamıştı gözleri hep kapalı yemleri ben çıkarıp versem ağzına ama agzinida açmıyor lütfen yardımcı olun ölmesini istemiyorm

Ekli dosyalar

• IMG_20171030_121713.jpg
    IMG_20171030_121713.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 25
Selcuk beyin dediklerini yapin zaman kaybetmeden cok gecmis olsun

Kuşum ölmek üzere ben çok üzgünüm ne yapacağımı bilemiyorum veteriner bize uzak götürme imkanım da yok zaten. Ben 4 gün oldu alalı kuşu ama hastayken almisim ne yapmam gerek artık yemek yicek hali kalmamıştı gözleri hep kapalı yemleri ben çıkarıp versem ağzına ama agzinida açmıyor lütfen yardımcı olun ölmesini istemiyorm
Yani hocam size ne diyim ben. Ben okuyup üfleyerek veya okutup üfleterek tedavi edemiyorum. Önerilerimi yapmamışsınız kuşum ölmek üzere diyorsunuz ? Nasıl bir yardım beklediğinizi de kestiremiyorum açıkçası. Mikostatin mutlaka olmalı. Flagyle de olsun.

Ya tabiki çok haklısınız bende flagyle vardı zaten sirke de aldm ama gerisini yapmaya gücüm yetmedi çünkü şuan da o kadar imkanım yok tü ama kendi elimle yemeğini ve suyunu veriyorum çok ama çok ta üzgünüm çok teşekkür ederim herşey için alah razı olsun bisi oldumu hep size sorarım en yakın zaman da da mikostatin i gidip alayim @Selçuk YÜKSEL

Geri